• facebook
 • rss
 • Czcimy jego misję

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 27.04.2017 13:30

  Dwa konkursy, przedstawienie i pielgrzymka. W tak różnorodny sposób Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu postanowiło uczcić rocznicę śmierci świętego Wojciecha.

  - 23. kwietnia obchodziliśmy 1020. rocznicę śmierci świętego Wojciecha. Ten dzień w naszej diecezji ma rangę uroczystości. Dlatego my chcemy go również uczcić w wyjątkowy sposób - mówi Tomasz Dłuszczakowski, dyrektor Szkoły Publicznej SPSK w Elblągu.

  - Dlatego też w tych ostatnich dniach kwietnia organizujemy konkurs wiedzy pn. "Święty Wojciech" oraz konkurs plastyczny "Polska chrześcijańska". Przygotowaliśmy również małe przedstawienie teatralne o życiu patrona naszej diecezji. A w najbliższą sobotę wyruszymy wraz z innymi pielgrzymami w pieszą pielgrzymkę do Świętego Gaju, miejsca śmierci św. Wojciecha.

  W konkursie wiedzy wzięli udział nie tylko uczniowie elbląskiej placówki, ale również podopieczni z SPSK w Bielicy. Najlepszy zarówno po teście jak i pytaniach ustnych okazał się Michał Kiraga z Elbląga. - Myślę, że byłem dobrze przygotowany więc prawie żadne pytanie mnie nie zaskoczyło. No może poza tym o związki świętego Wojciecha z XVII wiecznym królem Polski - mówi zwycięzca.

  Jak się okazuje bardzo dobrym źródłem wiedzy o patronie naszej diecezji jest internet. - Wyszukałem sobie w sieci najważniejsze zagadnienia i wydrukowałem je sobie. Żeby je wszystkie opanować wystarczyła mi przerwa na święta Wielkanocy - zdradza Michał.

  Już po rozstrzygnięciu konkursu jego uczestnicy mogli obejrzeć przedstawienie opowiadające o misji świętego Wojciecha jaką pełnił on na naszych terenach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół