• facebook
 • rss
 • Klerycy ministrantom

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 06.05.2017 17:40

  Takie spotkanie to już wieloletnia tradycja.

  Przygotowują je klerycy elbląskiego seminarium dla ministrantów z diecezji. W tym roku na zaproszenie odpowiedziało kilka parafii, m.in. ze Sztumu, Kwidzyna, Dzierzgonia, Kmiecina, Piekła, Nowicy, Elbląga, Nowego Stawu, Zielonki Pasłęckiej.

  Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. odprawioną w katedrze św. Mikołaja. Następnie ministranci wraz z księżmi przeszli do seminarium. Tam odbył się festyn. Chłopcy i dziewczęta rywalizowali w zawodach sportowych, sprawdzili swoją wiedzę z historii naszej diecezji, obejrzeli pokazy służb mundurowych.   

  Szymon i Maciek z parafii św. Jana Chrzciciela w Zielonce Pasłęckiej w festynie Liturgicznej Służby Ołtarza uczestniczyli po raz drugi. Najfajniejsze według nich były WSD-eczki. Ministranci zamieniali je na nagrody. Szymon i Maciek przeciągali linę. Swoje kupony zamienili na głośniki.

  - Wygrałem dwa zestawy policyjne. Lubię policję, na nie zbierałem WSD-eczki - opowiada Maksymilian z parafii św. Mikołaja w Elblągu. Chłopak ciągnął linę, wziął udział w warsztatach pierwszej pomocy.

  Po raz pierwszy w festynie uczestniczyły dziewczyny służące do Mszy św. z parafii św. Anny w Sztumie - Marysia i Karolina. Spotkanie podobało im się. Jak stwierdziły nagrody były ogólne, nie tylko takie, które zainteresowałyby chłopców. Marysia i Karolina zdobyły 6 i 8 WSD-eczek, wymieniły je m.in. na żel odbijający.  

  W ramach festynu odbył się również międzyparafialny turniej w piłkę nożną. Pierwsze miejsce zdobyli ministranci z parafii św. Anny w Sztumie, drugie z parafii św. Jana Chrzciciela w Zielonce Pasłęckiej, a trzecie z parafii Świętej Królowej Jadwigi w Czerninie.  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół