• facebook
 • rss
 • Najlepsi z najlepszych

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 19.05.2017 16:25

  Zakończył się XXI konkurs religijny diecezji elbląskiej "Fatima - orędzie nadziei na dzisiejsze czasy".

  Łącznie wzięło w nim udział 2289 osób. Uczniowie rywalizowali na trzech etapach: szkolnym, dekanalnym i diecezjalnym. Konkurs podzielony był na cztery kategorie: plastyczny, wiedzy, montaż słowno-muzyczny i prezentacja multimedialna. W piątek 19 maja w Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się uroczyste zakończenie konkursu.

  - Cieszę się, że podjęliście wyzwanie organizacji i uczestnictwa w tym edukacyjnym wydarzeniu. Dotyczy ono delikatnej materii religijnej, jaką są prywatne objawienia maryjne i związana z tym pobożność ludowa, ocena teologiczna i kościelna tego fenomenu - powiedział bp Jacek Jezierski. Biskup elbląski wyraził również nadzieję, że zdobyta wiedza dotycząca Maryi i Fatimy zainteresowała uczestników konkursu i będzie kształtować ich religijność.

  - Przygotowując się do konkursu, miałam trochę pracy, ale kiedy się chce coś osiągnąć, warto się uczyć. Wszystkie zagadnienia były ciekawe, bo to dla mnie był nowy temat - przyznaje Karolina Szczepańska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu. Jak zaznaczyła gimnazjalistka, bardzo dużo w nauce uczniom przygotowującym się do konkursu pomagała nauczycielka Beata Torhan.

  - W czasie przygotowań do konkursu pojawiały się trudności, ale dałam radę. Przed konkursem o Fatimie nie wiedziałam nic. Teraz wiem dużo więcej o tym, co się tam wydarzyło - opowiada Patrycja Kamińska z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Iławie. - Przygotować się do konkursu nie było łatwo. Pani dała nam sporo materiałów. Trzeba było się tego nauczyć. Zrobiłyśmy to, zajęłyśmy wysokie miejsca i teraz dużo więcej wiemy - dodaje Zuzia Sikorska. - Było trudno, ale gdy temat zainteresował, zagłębiłyśmy się w niego i nauka była już samą przyjemnością - zaznacza Klaudia Marcinowska z tej samej szkoły.

  Laureatami w poszczególnych kategoriach konkursu „Fatima - orędzie nadziei na dzisiejsze czasy” zostali: Zofia Pietkiewicz z SP nr 18 w Elblągu, Róża Witkowska z SP nr 2 w Sztumie, Karolina Szczepańska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu, Patrycja Kamińska z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Iławie oraz uczniowie z SP w Łącznie, którzy przygotowali najlepszy montaż słowno-muzyczny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół