• facebook
 • rss
 • O ratunek dla świata

  red.

  dodane 11.07.2017 15:00

  Wyjdźmy na granice Polski, granice własnych słabości, granice bezpiecznego świata... z różańcem w dłoni.

  "Różaniec do granic" zaproponowany przez filmowców i ewangelizatorów Lecha Dokowicza i Marcina Bodasińskiego to kontynuacja ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty i nawiązanie do obchodzonego w tym roku jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich.

  W ramach tej inicjatywy 7 października wzdłuż polskich granic ma stanąć "żywy łańcuch" osób modlących się na różańcu. Przygotowania do tej wyjątkowej inicjatywy rozpoczęły się już także w diecezji elbląskiej.

  Tę modlitwę poprzedza pielgrzymka, której trasa przebiega wzdłuż linii granicznej Polski. Trasę o długości ok. 3,5 tys. km kilkuosobowe grupy pielgrzymów pokonają w 140 dni, pokonując dziennie dystans ok. 25 km.

  - Idziemy tam, gdzie przebiega granica kraju, by Was też zaprosić do wyjścia na granice. Granice Polski, granice własnych słabości, granice bezpiecznego świata. Weźmy Różańce w dłonie i stańmy na granicach 7 października, by modlić się o ratunek dla Polski i świata - powiedzieli organizatorzy po dotarciu na Rysy.

  Przez tereny naszej diecezji pielgrzymi będą wędrować pomiędzy 4 a 9 września. Zachęcamy, aby na ten właśnie czas zgłaszać się, aby współtworzyć pielgrzymkę.

  Aby móc dołączyć do pątników na trasie należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze trzeba wysłać mail na adres idzieczlowiek@gmail.com z podaniem imienia i nazwiska, wieku, miasta pochodzenia.

  Krótko należy opisać swoje doświadczenie w pielgrzymowaniu, czy należy się do jakiejś wspólnoty w Kościele, czy jest się w stanie łaski uświęcającej i na który z 20 odcinków się zgłasza. Należy posiadać dobre buty, śpiwór, lekki namiot (i in. wyposaż. turyst.) i spakować to do plecaka maks. 13 kg. W zwrotnym mailu przyjdzie potwierdzenie zgłoszenia i dalsze instrukcje.

  Istnieje jeszcze również inna forma pielgrzymowania. W "Różańcu do granic" można uczestniczyć również duchowo. Każdy kto pragnie skorzystać z takiej drogi niech codziennie, każdego dnia do 7 października odmawia przynajmniej jedną tajemnicę (dziesięć „Zdrowaś…”) lub więcej, w intencji wynagradzania Bogu za zniewagi, świętokradztwa i zaniedbania które Go obrażają i za nawrócenie biednych grzeszników.

  Różaniec należy poprzedzić modlitwą Anioła Pokoju z objawienia w Fatimie:

  „Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu, Duchu Święty, uwielbiam Cię ze czcią najgłębszą. Ofiaruję Ci przenajdroższe Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Pana naszego Jezusa Chrystusa, obecnego na wszystkich ołtarzach świata, na przebłaganie za zniewagi, świętokradztwa i zaniedbania, które Go obrażają. Przez niezmierzone zasługi Jego Najświętszego Serca i Niepokalanego Serca Maryi proszę Was o nawrócenie biednych grzeszników”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół