• facebook
 • rss
 • Jutrznię razem odmawiamy

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 27.07.2017 19:25

  Na Dzień Wspólnoty napisali piosenkę o sobie.

  - Na oazę przyjechałam po raz pierwszy. Początkowo bałam się, nie wiedziałam, jak będzie wyglądać. Ale jest wspaniale. Atmosfera jest super! - opowiada Natalia z parafii św. Michała Archanioła w Postolinie. Najpiękniejszym momentem dla niej jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to czas, kiedy może porozmawiać z Panem Bogiem. Dziewczyna bierze udział w I stopieniu Oazy Nowego Życia.

  - Myślałam, że te rekolekcje będą wyglądać inaczej. Ale jest świetnie! - ocenia Michalina z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Małdytach. Bała się, że będzie nudno. - Tu w czasie modlitwy, nabożeństw, katechez można naprawdę spotkać żywego Boga i doświadczyć wspólnoty Kościoła - dodaje Karolina z parafii św. Anny w Sztumie. - Po prostu chciałam tu przyjechać - zaznacza Magda z parafii św. Floriana w Elblągu. Dziewczyny także uczestniczą w I stopniu Oazy Nowego Życia.  

  W Mikoszewie trwają rekolekcje: I stopień Oazy Nowego Życia, III stopień Oazy Nowej Drogi oraz Ruchu Wiara i Światło. W czwartek 27 lipca odbył się Dzień Wspólnoty.

  Oazowicze I stopnia ONŻ, prezentując swoją grupę, zaśpiewali napisaną przez siebie piosenkę: „Hej, hej w Mikoszewie poznajemy Boga, ludzi, siebie. I czytamy Pismo Święte. Nic tu nie jest pominięte”.

  Jedna ze zwrotek brzmiała: „Wspólnie dzień tu zaczynamy, jutrznię razem odmawiamy. Każdy patrzy na zegarek, myśląc: to dopiero ranek”. Młodzież tekst odśpiewała na melodię piosenki „Hej, sokoły”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół