• facebook
 • rss
 • Siewcy w Kamieńcu

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 22.08.2017 22:30

  Rusza program ewangelizacji parafii wiejskich.

  - Odwiedzili nas dziś naprawdę dobrzy ludzie - mówi pani Irena z parafii Matki Boskiej Królowej Świata w Kamieńcu. - Codziennie modlę się o to, aby takich ludzi spotykać na swojej drodze. Dziś to się stało - cieszy się kobieta.

  W tej parafii w tym tygodniu przebywa bowiem grupa ewangelizatorów z Elbląga. - Jesteśmy tutaj z programem "Siewca", który polega na ewangelizacji parafii wiejskich - tłumaczy ks. Grzegorz Puchalski, dyrektor Centrum Nowej Ewangelizacji. - Nowa ewangelizacja jest wychodzeniem do tych, którzy już nie przychodzą do kościoła i stają się obojętni religijnie. Wcześniej parafie wiejskie wydawały się być ostoją wiary i pobożności. Dziś jednak i one potrzebują nowego impulsu, nowej iskry, która zapali ich do pogłębiania wiary i ożywi życie religijne.

  Ewangelizatorzy codziennie odwiedzają inną miejscowość w parafii. Tam od rana najpierw prowadzą zajęcia z dziećmi, następnie zaś odwiedzają wiernych w domach. - Rozmawiamy z nimi i wspólnie się modlimy. Tylko tyle i aż tyle. Ale w wyniku takich niby błahych czynności potrafią się dziać cuda. I dzieją się - zapewnia Dorota, jedna z ewangelizatorek. Następnie wszyscy mieszkańcy są zapraszani na wspólną Eucharystię. Po jej zakończeniu odbywa się procesja po miejscowości z błogosławieństwem domów. - Dzień kończymy wspólnym ogniskiem, lub herbatą i ciastkiem. Na wspólnej zabawie trwamy tak do Apelu Jasnogórskiego. Po nim rozchodzimy się do domów - mówi ks. Grzegorz.

  - Taki właśnie jest cel zaproszenia ewangelizatorów - mówi ks. Tomasz Szramowski, proboszcz parafii. - Cieszę się, że wierni otworzyli się na naszych gości i przyjęli ich w swoich domach. Czekamy teraz na owoce jakie przyniesie ten program.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół