• facebook
 • rss
 • Zaproś Boga do związku

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 04.09.2017 10:40

  Już wkrótce ostatnia okazja, aby wziąć udział w rekolekcjach małżeńskich nad brzegiem morza.

  Za miesiąc odbędą się ostatnie w tym roku Rekolekcje dla Małżeństw organizowane przez Elbląski Ośrodek Spotkań Małżeńskich. W dniach od 6 do 8 października w Domu Misyjnym Księży Werbistów "Bursztyn" w Krynicy Morskiej, obędą się spotkania dla małżonków, którzy pragną pracować nad swoim związkiem.

  Jak zapewniają Wisława i Stanisław Mareccy, którzy organizują rekolekcje są one niezwykły doświadczeniem. Mówią, że przez ostatnie niemal sześć lat otrzymali wiele świadectw od uczestników warsztatów. - Niezwykle cieszą nas one, zwłaszcza te pochodzące od małżeństw, które przeżywały głęboki kryzys, często żyły już osobno. Dowiadujemy się z nich, że ich miłość rozkwitła. Pojednali się z sobą. Są szczęśliwi, do swojego małżeństwa zaprosili Pana Boga - opowiadają organizatorzy.

  W grudniu 2017 roku minie sześć lat od powołania Elbląskiego Ośrodka Spotkań Małżeńskich. Okolicznościowe spotkanie animatorów wypełniły to nie tylko wspomnienia, ale i plany na kolejny rok pracy. Obecnie ośrodek tworzy 7 małżeństw i 5 kapłanów-animatorów oraz 2 kapłanów współpracujących.

  Organizatorzy zauważają, że weekendowe rekolekcje to dopiero początek pięknej przygody. - Odbudowa więzi między małżonkami, jej umocnienie, na rekolekcjach podstawowych zaledwie rozpoczyna się. Dlatego później spotykamy się na dalszych spotkaniach formacyjnych w Kwidzynie i Elblągu. Odbywają się one raz w miesiącu. Czasem przy grillu, a w karnawale na zabawie - tłumaczy pan Stanisław.

  Zgłoszenia na październikowe rekolekcje: smarecki@wp.pl . Więcej informacji o Spotkaniach Małżeńskich i rekolekcjach na stronie: spotkaniamalzenskie.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół