• facebook
 • rss
 • Groźny deszcz, groźny wiatr

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 18.09.2017 13:40

  Po porannych opadach w Elblągu ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. W związku z kiepskimi prognozami pogody służby ratunkowe utrzymują stan podwyższonej gotowości.

  Po porannych opadach deszczu i silnym wietrze w Elblągu obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

  Jak wyjaśniły władze miasta, związane jest to przede wszystkim z podnoszącą się wodą na ulicach: Rawskiej, Wyspiańskiego, Związku Jaszczurczego, Fromborskiej (na odcinku od ul. Ogólnej do Królewieckiej). - Priorytetem jest zabezpieczenie przed podchodzącą wodą szpitala przy ul. Związku Jaszczurczego - wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. Ul. Grunwaldzka   Ul. Grunwaldzka fot. nadesłane

  Władze informują, że podjęto działania, które mają zapobiec pogorszeniu się sytuacji. W zagrożonych miejscach rozstawiane są rękawy przeciwpowodziowe i układane worki z piaskiem.

  - Na terenie miasta pracuje 17 zastępów straży pożarnej. Ściągane są dodatkowe jednostki straży z Bartoszyc i Lidzbarka Warmińskiego. Strażacy wypompowują wodę z piwnic budynków. Służby miejskie, ratownicze i melioracyjne sprawdzają możliwość wykorzystania odkrytego basenu jako zbiornika retencyjnego - mówi Ł. Mierzejewski.

  Najbardziej poszkodowana przez wodę ulica Związku Jaszczurczego wyłączona jest z ruchu pojazdów. W związku z pesymistycznymi prognozami pogody, które zapowiadają dalsze opady i wiatr, komendant straży pożarnej utrzymuje stan podwyższonej gotowości. Najtrudniejsza sytuacja jest na ulicach Rawskiej, Wyspiańskiego, Związku Jaszczurczego i Fromborskiej   Najtrudniejsza sytuacja jest na ulicach Rawskiej, Wyspiańskiego, Związku Jaszczurczego i Fromborskiej Archiwum prywatne u. Grunwaldzka   u. Grunwaldzka fot. nadesłane

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół