• facebook
 • rss
 • Głosić będzie ks. Michał Olszewski

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 20.09.2017 20:25

  Chcemy słuchać Boga, czyli zbliżają się rekolekcje na hali.

  W Elblągu bardzo dużą popularnością cieszą się listopadowe rekolekcje na hali CSB. Te młodzieżowe trwają dwa dni. Żeby jak najwięcej osób mogło wziąć w nich udział, są podzielone na dwie tury. Rekolekcje dla dorosłych trwają trzy dni.

  Tegoroczne katechezy głosić będzie ks. Michał Olszewski CSJ. Jest on ewangelizatorem, egzorcystą, twórcą Grupy Medialnej Profeto i ewangelizacyjnego, internetowego Radia Profeto.pl. Jest autorem wielu książek, m.in. „Żyć w Duchu Świętym”, „Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie”. Papież Franciszek mianował go Misjonarzem Miłosierdzia.

  Przygotowanie rekolekcji to tygodnie pracy i dziesiątki wolontariuszy. Głównie osób młodych.

  Podobnie jak w latach ubiegłych, tegoroczne prace rozpoczęły się od zebrania ekipy. - Wszyscy, którzy chcą się włączyć w ich organizację spotykają się w kościele Bożego Ciała. Później dzielimy się na diakonie, czyli grupy zajmujące się przygotowaniem konkretnych aspektów rekolekcji - diakonia muzyczna, teatralna, nauczająca itd. W międzyczasie nasz "sztab główny" nieustannie modli się i ustala konkretny plan działania - opowiada Martyna.

  W tym roku, po raz pierwszy rekolekcje poprzedzą warsztaty muzyczne, teatralne, taneczne. Będzie to czas przygotowania młodych ludzi do posługi w czasie spotkań. Na warsztaty przyszłych wolontariuszy zaproszą katecheci w czasie lekcji religii.

  Na potrzeby rekolekcji młodzież zmienia rozwinięcie skrótu CSB. W ubiegłych latach brzmiało ono: Chcemy słuchać Boga.

  Głównym celem rekolekcji - zwłaszcza tych przedpołudniowych młodzieżowych - jest doprowadzenie słuchaczy do sakramentu pokuty i pojednania. - Dla wielu młodych ludzi sakrament pokuty jest pierwszym krokiem do odnowienia wiary i wejścia w żywą relację z Bogiem - mówi Martyna. - Celem naszych rekolekcji jest przede wszystkim doprowadzenie młodzieży do realnego spotkania z Bogiem. Do doświadczenia, że są przez Boga kochani, a także do decyzji o powierzeniu Jezusowi swojego życia. Wszystko inne zostawiamy Duchowi Świętemu.

  Rekolekcje dla młodzieży na hali CSB (ul. Grunwaldzka 135) odbędą się od 28 listopada do 1 grudnia. Natomiast dla dorosłych od 28 do 30 listopada (godz.18).

  Każdy kto chciałby się włączyć w ich przygotowanie jest zaproszony na poniedziałkowe spotkania organizacyjne do kościoła Bożego Ciała. Rozpoczęcie o godz. 19.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół