• facebook
 • rss
 • Pozdrowienia z malborskiego zamku

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 21.09.2017 18:00

  20 lat temu obiekt wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  Propozycja opracowania dokumentacji malborskiego zespołu zamkowego do wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO padła w 1996 roku. Wpisu dokonano po roku. 

  - Gdy pytaliśmy o możliwość wpisania zamku na listę, zawsze dostawaliśmy odpowiedź, że Malbork i tak prędzej czy później zostanie wpisany. Chciano przed Malborkiem wpisać jak najwięcej innych polskich obiektów, które później - już po wpisaniu naszego zamku - miałyby trudność z odpowiednim uzasadnieniem swojej kandydatury - mówił w czasie spotkania upamiętniającego to wydarzenie Mariusz Mierzwiński, dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku.

  Niezbędną dokumentację przygotowali: prof. Marian Arszyński, Bernard Jesionowski i Mariusz Mierzwiński.

  Zamek w Malborku od 20 lat na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO; 21.09.2017   Zamek w Malborku od 20 lat na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO; 21.09.2017 Agata Bruchwald /Foto Gość Z okazji 20-lecia wpisania obiektu na listę UNESCO Muzeum Zamkowe przygotowało dla mieszkańców Malborka i turystów niespodziankę. Jest to pamiątkowa pieczątka.

  „Stanowi ona wspaniałą pamiątkę oraz uzupełnienie kolekcji wspomnień z podróży takich jak np. dzienniczka turysty. Pieczątkę mogą państwo także przybić na bilecie, pocztówce, kopercie i innych gładkich, papierowych powierzchniach” - czytamy na facebookowym profilu Muzeum Zamkowego w Malborku.

  Stempel można za darmo przybić w kasach muzeum..

  W czwartkowej uroczystości wzięli udział m.in. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. W czasie krótkiej inscenizacji na zamkowym dziedzińcu odtworzyli zarys warowni.

  Był to moment, w którym z krzyżackiego zamku przesłano pozdrowienia dla innych obiektów wpisanych na listę UNESCO.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół