• facebook
 • rss
 • Nie tylko dla kinomanów

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 26.09.2017 11:00

  Zaprasza parafia Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach

  Filmowe rekolekcje ewangelizacyjne to jedna z inicjatyw podejmowanych przez Filmowy Ruch Ewangelizacyjny. Prowadzi je Benon Wylegała, twórca projektu. W diecezji elbląskiej odbędą się one od 8 do 11 października w parafii Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach.  

  Filmowy Ruch Ewangelizacyjny powstał trzy lata temu. Dziełu pobłogosławił bp Tadeusz Rakoczy, biskup diecezji bielsko-żywieckiej. - Głównym założeniem ruchu jest ewangelizacja poprzez film i obraz. To jest współczesna forma przepowiadania - mówi Benon Wylegała.

  FRE powstał, bo film może wiele nauczyć, a nawet przyczynić się do nawrócenia.

  Program trzydniowych rekolekcji ułożony jest według klucza. A to działa. Pierwszego dnia obejrzeć można film „Ja jestem”. - Idziemy w stronę Eucharystii. Jest to uwrażliwienie się na Boga Eucharystycznego - opowiada. Po filmie świecki rekolekcjonista tłumaczy na czym polegał cud w Sokółce. Całość kończy się adoracją Najświętszego Sakramentu. - Dzieją się wtedy wielkie rzeczy, bo Pan Bóg dotyka każdego.

  Drugiego dnia rekolekcjonista skupia się na Bożym Miłosierdziu. Mówi świadectwo o świętości kapłanów. Tego dnia wyświetlany jest film „Ufam Tobie”. Po jego zakończeniu wierni odmawiają Koronka do Bożego Miłosierdzia.

  Ostatni dzień jest poświęcony Matce Bożej. - Mówię o moim doświadczeniu zawierzenia się Maryi. I o tym dlaczego trzeba się modlić na Różańcu - tłumaczy organizator rekolekcji. Wyświetlany jest film „13 dzień. Fatima, Przesłanie nadziei”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół