• facebook
 • rss
 • Pomagają już ćwierć wieku

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 28.10.2017 17:30

  Caritas to przesłanie dla całego Kościoła. Troska o ubogich, słabszych oraz chorych powinna należeć do zadań każdej parafii.

  - Pracownicy i wolontariusze Caritas kierują się miłością do człowieka znajdującego się w potrzebie, niezależnie od jego przeszłości czy przekonań religijnych - mówił biskup Jacek Jezierski, w homilii podczas Mszy Świętej, z okazji 25-lecia istnienia Caritas Diecezji Elbląskiej. - Posługujący w Caritas pamiętają, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami, jesteśmy dziećmi Bożymi - dodawał.

  - Działalność charytatywna należy do zadań niezbywalnych Kościoła, obok nauczania, kultu religijnego i działalności wychowawczej - podkreślał biskup Jacek. Jak mówił wynika z tego, że do zadań każdej parafii nie należy tylko katecheza czy sprawowanie Mszy Świętych, ale także troska o ubogich, słabszych oraz chorych.

  Jak podkreślał biskup Jacek nikt nie jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi problemami tych osób. - A jeśli nie możemy pomóc wszystkim to pomagajmy tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

  25 lat działalności Caritas na terenie naszej diecezji to ogromna liczba stałych inicjatyw oraz niezliczona rzesza działań pojedynczych bądź okresowych. Przez ten czas na naszym terenie powstało nie tylko kilkadziesiąt Parafialnych Zespołów Caritas, ale tak samo wiele Szkolnych Kół Caritas. Elbląska jednostka prowadzi również Klub Seniora, Poradnię Rodziną, jadłodajnie, różnorodne terapie oraz Ośrodek Kolonijno-Formacyjny w Mikoszewie i wiele, wiele innych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół