• facebook
 • rss
 • Na scenie o świętych

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 29.10.2017 21:15

  Scholka dziecięca zaśpiewała „Taki mały, taki duży”, a zespół młodzieżowy wykonał pieśń „Cały Twój Maryjo”.

  - Przed chwilą usłyszeliśmy utwór „Cały Twój Maryjo” zadedykowany postaci świętego papieża, Jana Pawła II. Słowa tytułowe piosenki były mottem całej posługi kapłańskiej naszego świętego papieża - powiedział ks. Kajetan Jakubowski rozpoczynając koncert „Świętych obcowanie”.

  Charytatywny koncert „Świętych obcowanie” zorganizowała młodzież z parafii św. Anny w Sztumie. Był on jednym z punktów przygotowań do rekolekcji, jakie odbędą się od 10 do 12 listopada. Ich uczestnicy spotkają się w Gdańsku - Matemblewie.

  Podczas koncertu wybrzmiały pieśni maryjne, bo takim miesiącem jest październik. Tytuł - „Świętych obcowanie” - nawiązywał do uroczystości Wszystkich Świętych. Ks. Kajetan przypomniał publiczności, że 1 listopada każdy z nas obchodzić będzie swoje imieniny.

  Dominika przyznała, że koncert ten to zwieńczenie tego, co osoby posługujące muzycznie w parafii, w ostatnich miesiącach zrobiły.

  Publiczność młodych wykonawców nagrodziła gromkimi brawami. Dała również się porwać do tańca, kiedy wybrzmiały pieśni lednickie.

  - To bardzo fajna inicjatywa. Dawno w Sztumie nie było takiego wydarzenia - mówi pan Marek. - To jednoczy młodzież i zachęca parafian, by wyszli z domu i się spotkali. Wspólnie spędzili niedzielę - ocenia pani Ania. Pani Asia dodała, że po takim koncercie młodzież może odważyć się i dołączyć do parafialnego zespołu. Może on pomóc w odkryciu wielu talentów.

  Podczas niedzielnego koncertu na scenie wystąpił zespół młodzieżowy i dziecięca scholka. Towarzyszyli im uczniowie szkoły muzycznej w Elblągu.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: KONCERT, SZTUM

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół