• facebook
 • rss
 • Historia oczami kapłana

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 25.11.2017 18:40

  Refleksja o przeszłości i teraźniejszości.

  Najnowszą książkę ks. kan. Wiesław Rodzewicz zatytułował "Wolności uderzył dzwon".

  - "Wszystkie dzwony obudzone ze snu. Ojczyzna oddycha tańcem. Naród polski czerpał wiarę w siebie w zaborach i na emigracji. W wierszach i epopejach wolności dzwon, nieustannie wzywał do wyzwolenia się z okopów zła, zdrady i służby obcym. Wiara w lepszą przyszłość kwitła w sercach i modlitwie" - przeczytał autor w czasie spotkania promocyjnego, które odbyło się w sobotę 25 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu.

  Znaczną jego część wypełnił montaż słowno-muzyczny. Zacytowane fragmenty przybliżyły treść publikacji, a jej ducha oddały liczne pieśni patriotyczne, jakie wybrzmiały w czasie promocji.

  - Książka ukazuje dobre i złe strony historii Polski. Ukazuje bohaterów, ale i tych, którzy szkodzili Polsce - powiedział Sławomir Sadowski, wicewojewoda warmińsko-mazurski.

  Pochodzące z książki "Wolności uderzył dzwon" wiersze przeczytał sam autor. Bp Jacek Jezierski poezję tę określił jako "gorzką, drapieżną, oskarżycielską, ale i nasyconą miłością do ojczyzny".

  - Z uczuciami nie dyskutuje się. Autor "Wolności uderzył dzwon", jak wcześniej Adam Mickiewicz, dostrzega niebezpieczeństwo dla ducha narodu, możliwość jego zatrucia - ocenił biskup elbląski.

  S. Sadowski zaznaczył, że dobrze stałoby się, gdyby książka trafiła do szkolnych bibliotek, przynajmniej w naszym regionie. Zobowiązał się dopilnować, by tak się stało.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół