• facebook
 • rss
 • Pomoc i nauka

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 01.12.2017 16:10

  Ostatnie dni akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach" oraz pomocy dla zasłużonych weteranów z naszego regionu.

  W tym roku w Elblągu jej koordynatorem jest Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.

  W piątek 1 grudnia zebraną żywność i środki czystości przekazali uczniowie z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu. - Mobilizując uczniów do włączenie się w akcję, uczymy ich umiejętnego dzielenia się tym, co mamy, z innymi - mówi Aleksandra Połczyńska, nauczycielka. - Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w różnych akcjach. Mamy świetną młodzież - zaznacza Anna Miecznikowska, opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariusza.

  Obecnie biorą udział także w zbiórce żywności organizowanej przez Banki Żywności. Otrzymali zaproszenie na galę z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, która w Elblągu odbędzie się 5 grudnia.

  - Dzięki takim akcjom mogę wiele się nauczyć. Z pewnością w przyszłości będę mogła to wykorzystać - zwraca uwagę Karolina z kl. IVa. - Do zaangażowania się w różne inicjatywy zachęcają nas nauczyciele. Dzięki nim to robimy.

  - A przed świętami możemy pomóc osobom żyjącym na Kresach, wspomóc ich. To są nasi rodacy, którzy nie mogli wrócić do ojczyzny - tłumaczy Maja z kl. IIc. - Dziś pomagamy innym, ale być może kiedyś to my będziemy tego potrzebować. Pomoc ta może do nas wrócić - dodaje Kaja z kl. Ic.

  Zbiórka przeprowadzana jest we współpracy z Fundacją Polskich Wartości w Szczecinie. Dary składać można do 4 grudnia w Klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej (ul. Mierosławskiego 5).

  W elbląską akcję po raz pierwszy włączyło się wojsko. Żołnierze z 16 Batalionu Dowodzenia pomogą w dostarczeniu paczek bohaterom z naszego regionu, jak również w przewiezieniu darów do Przecławia koło Szczecina, skąd trafią do Polaków żyjących na Kresach.

  - Cel akcji jest szczytny. Każdy, kto chce i może, angażuje się w zbiórkę z ramienia różnych instytucji. To jest piękne - zaznacza Anna Szczepańska, prezes Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół