• facebook
 • rss
 • Z kolędą na ustach

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 14.12.2017 19:20

  Worek św. Mikołaja - oczywiście pełen prezentów - niósł kl. Adam.

  Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu wychowanków Domu Opieki Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi starają się odwiedzać regularnie. W tym roku postanowili, wspólnie z Kleryckim Kołem Caritas, zorganizować spotkanie mikołajkowe.

  - Nie jesteśmy lekarzami, więc nie pomożemy dzieciom na tym polu. Ale możemy okazać im serce. Dzieci przebywające w Domu Pomocy mogą liczyć tylko na ludzi dobrej woli, bo najbliższa rodzina ich nie chciała - opowiada kl. Adam Gapys. - Małym gestem postanowiliśmy okazać im miłość. Poświęciliśmy im trochę czasu i daliśmy prezenty.

  Siostry jadwiżanki opiekują się dziećmi niepełnosprawnymi umysłowo, które czekają na to, by się ktoś nimi zainteresował, poświęcił im swój czas i okazał miłość. A do tego - jak przypominają klerycy - wystarczy mieć otwarte serce i nie być obojętnym na los drugiego człowieka.

  Święty Mikołaj każdemu dziecku podarował misia, a siostrom - czekolady. Prezenty kupiło Kleryckie Koło Caritas.

  Takie spotkanie nie mogło się odbyć bez wspólnego kolędowania. Animacją muzyczną zajęli się dk. Marek Sadłocha i kl. Patryk Jaszkowski.

  Jako św. Mikołaj wystąpił kl. Daniel Kurowski. Byli także klerycy II roku - Adam Gapys i Szymon Żugaj, którzy posługują w domu sióstr jadwiżanek.

  Siostry podziękowały klerykom za wizytę i obiecały modlitwę. Zaprosiły także dk. Marka, by za kilka miesięcy do nich wrócił i w ich kaplicy odprawił Mszę prymicyjną.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół