• facebook
 • rss
 • Wierni danemu słowu

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 19.12.2017 20:00

  To spotkanie dla tych, którzy choć są samotni, pragną wytrwać w wierności sakramentowi małżeństwa.

  Zostałeś porzucony przez współmałżonka? Jesteś w trakcie rozwodu lub po rozwodzie? Żyjesz samotnie w bólu i miłości? To spotkanie jest dla ciebie.

  5 stycznia 2018 roku przyjdź do kościoła Trójcy Świętej na elbląskim Zatorzu, przy ul. Kieleckiej 26, na godz. 17.30. Odbędzie się tam pierwsze spotkanie osób trwających samotnie w wierności sakramentowi małżeństwa.

  - W naszym Kościele działają grupy wsparcia dla osób, które żyją w związkach niesakramentalnych, wspólnoty, gdzie mogą one odnaleźć się w tej sytuacji, a nie ma takich grup, które wspierają osoby żyjące w samotności, w wierności temu, co przyrzekały w dniu zawierania małżeństwa - mówi Sławomir Filarski, pomysłodawca założenia grupy.

  - Kiedy pan Sławek przyszedł do mnie z tym pomysłem, od razu pomyślałem, że to dobra koncepcja - mówi ks. Ryszard Półtorak, proboszcz parafii.

  Jak wyjaśnia kapłan, już dziś wiadomo, że są osoby zainteresowane takimi spotkaniami. - Z całą pewnością w tej grupie znajdą wsparcie duchowe - podkreśla. - W miarę jej rozwoju i pojawiających się potrzeb być może pomyślimy także o innych formach.

  Pomysłodawcy grupy podkreślają, że zaproszeni na spotkania są wszyscy, którzy czują, że dane przy ołtarzu słowo współmałżonkowi jest czymś wyjątkowo ważnym, i że sakrament wciąż jest wiążący, nawet jeśli formalnie ich związek rozpada się lub już się rozpadł.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół