Nowy numer 37/2021 Archiwum

Od św. Wojciecha do Pani z Gietrzwałdu

Ministranci z naszej diecezji spotkali się ze współczesnymi świadkami wiary, którzy nie wstydzą się głosić swoim życiem i słowem Jezusa.

13 czerwca odbyła się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym roku ministranci pielgrzymowali do tronu Matki Bożej z Gietrzwałdu.

Diecezję elbląską reprezentowała 20-osobowa grupa lektorów, ministrantów oraz rodziców z parafii św. Wojciecha w Elblągu oraz z Cieplic i Nowakowa.

- Wyruszyliśmy o 8.30  spod kościoła parafialnego św. Wojciecha. O 10.00 przeszliśmy w procesji z Sanktuarium do ołtarza polowego z cudownym obrazem Matki Bożej. Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył arcybiskup Józef Górzyński, koadiutor Archidiecezji Warmińskiej - relacjonuje dk. Artur Młodziński z parafii św. Wojciecha, który opiekował się młodzieżą podczas wyjazdu.

Po wspólnym obiedzie, młodzi pątnicy przybyli do Gietrzwałdu, gdzie  spotkali się ze współczesnymi świadkami wiary, którzy nie wstydzą się głosić swoim życiem i słowem Jezusa. Młodzi z zainteresowaniem słuchali świadectwa Jana Budziaszka, muzyka.

Na zakończenie pielgrzymi zawierzyli swoje życie, rodziny, posługę lektorską i ministrancką Maryi. Prosili również o powołania do tej służby

- Każdy miała okazję zaczerpnąć wody z cudownego źródełka i zrobić sobie pamiątkowe grupowe zdjęcie z arcybiskupem Józefem - wylicza dk. Artur Młodziński.

- Jesteśmy wdzięczni za ten wielki dar pielgrzymowania we wspólnocie i za możliwość reprezentowania Diecezji Elbląskiej w Gietrzwałdzie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy pielgrzymować do Naszej Matki Pani Warmińskiej. Dziękuję ks. prałatowi Walentemu Szymańskiemu, dziekanowi i proboszczowi parafii św. Wojciecha i ks. Pawłowi Guminiakowi z parafii Wniebowzięcia NMP w Cieplicach - dodaje.

Abp Józef Górzyński w Konferencji Episkopatu Polski odpowiada za Liturgiczną Służbę Ołtarza.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama