Nowy numer 41/2019 Archiwum

Od św. Wojciecha do Pani z Gietrzwałdu

Ministranci z naszej diecezji spotkali się ze współczesnymi świadkami wiary, którzy nie wstydzą się głosić swoim życiem i słowem Jezusa.

13 czerwca odbyła się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym roku ministranci pielgrzymowali do tronu Matki Bożej z Gietrzwałdu.

Diecezję elbląską reprezentowała 20-osobowa grupa lektorów, ministrantów oraz rodziców z parafii św. Wojciecha w Elblągu oraz z Cieplic i Nowakowa.

- Wyruszyliśmy o 8.30  spod kościoła parafialnego św. Wojciecha. O 10.00 przeszliśmy w procesji z Sanktuarium do ołtarza polowego z cudownym obrazem Matki Bożej. Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył arcybiskup Józef Górzyński, koadiutor Archidiecezji Warmińskiej - relacjonuje dk. Artur Młodziński z parafii św. Wojciecha, który opiekował się młodzieżą podczas wyjazdu.

Po wspólnym obiedzie, młodzi pątnicy przybyli do Gietrzwałdu, gdzie  spotkali się ze współczesnymi świadkami wiary, którzy nie wstydzą się głosić swoim życiem i słowem Jezusa. Młodzi z zainteresowaniem słuchali świadectwa Jana Budziaszka, muzyka.

Na zakończenie pielgrzymi zawierzyli swoje życie, rodziny, posługę lektorską i ministrancką Maryi. Prosili również o powołania do tej służby

- Każdy miała okazję zaczerpnąć wody z cudownego źródełka i zrobić sobie pamiątkowe grupowe zdjęcie z arcybiskupem Józefem - wylicza dk. Artur Młodziński.

- Jesteśmy wdzięczni za ten wielki dar pielgrzymowania we wspólnocie i za możliwość reprezentowania Diecezji Elbląskiej w Gietrzwałdzie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy pielgrzymować do Naszej Matki Pani Warmińskiej. Dziękuję ks. prałatowi Walentemu Szymańskiemu, dziekanowi i proboszczowi parafii św. Wojciecha i ks. Pawłowi Guminiakowi z parafii Wniebowzięcia NMP w Cieplicach - dodaje.

Abp Józef Górzyński w Konferencji Episkopatu Polski odpowiada za Liturgiczną Służbę Ołtarza.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL