Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pochód małych świętych przejdź do galerii

Przedszkolaki przeszły ulicami miasta, aby obwieścić mieszkańcom świętych obcowanie.

Kołatanie kołatek, dźwięk dzwonków, szum grzechotek i głośny śpiew dziecięcych głosów wypełnił dzisiejszego ranka ulice osiedla Winnica w Elblągu. Dziś bowiem przemaszerował nimi Pochód Wszystkich Świętych, zorganizowany przez dzieci z Przedszkola im. bł. Franciszki Siedliskiej. Przedszkolaki w wesołym marszu przeszły ulicami Czołgistów, Jasną, Garnizonową i Wyżynną, aby obwieścić mieszkańcom okolicy radość płynącą ze zbliżającego się święta.

- Chcemy pokazać naszym dzieciom, że święci byli takimi samymi ludźmi jak my - mówi Jolanta Parasiak, prezes Stowarzyszenia Rodziców, które kieruje przedszkolem. Jak wyjaśnia zbliżający się 1 listopada jest doskonałą okazją, by wyjaśnić dzieciom, że każdy z nas może i powinien zmierzać do świętości.

- Święci patrzą z nieba i nam pomagają - mówi mały Mateusz. Dzięki paniom przedszkolankom już wie, że skoro świętym za życia tak samo jak zwykłym ludziom nie zawsze coś wychodziło, tak samo i jemu mogą przydarzyć się drobne potknięcia.

- Bo każdy może być świętym - zauważają przedszkolaki, na co panie intonują piosenkę Arki Noego "Święty uśmiechnięty" - Taki mały, taki duży, może świętym być - z radością śpiewają przedszkolaki. To zdecydowanie przebój pochodu. Z równie dużym entuzjazmem wykonywany jest utwór "Gdy Wszyscy Święci idą do nieba". Ta piosenka z kolei przyciąga uwagę uczniów szkoły podstawowej którą mija marsz.

Ze śpiewem przeszły przez osiedla dzielnicy Winnica dzieci z grup: Koniczynki, których patronem jest św. Patryk, Iskierki, którym patronuje św. Florian, Kropczeki pozostające pod opieką św. Mikołaja, Aniołki - tu specjalną pieczę trzyma św. Mateusz oraz grupa Serduszka, której patronuje św. Filip Neri.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL