Nowy numer 15/2024 Archiwum

Dzieci czytały do poduszki

Najmłodsi nie tylko przeczytali "Podomuna i Fufu w Krainie Niewykipi". Napisali również jej alternatywne zakończenie.

W całej Polsce trwa Tydzień Bibliotek, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Po raz kolejny w akcję włączyła się książnica w Elblągu.

W środę w Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej z dziećmi spotkał się nasz redakcyjny kolega Łukasz Sianożęcki. Jest on autorem książki "Podomun i Fufu w Krainie Niewykipi".

- Dzieci do spotkania z autorem przygotowywały się już od 16 tygodni - opowiada Małgorzata Gwóźdź z Filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej. Jak wyjaśniła, co tydzień uczniowie II klasy pobliskiej szkoły podstawowej poznawali jeden rozdział książki. - Wspólnie czytaliśmy "Podomuna i Fufu" w ramach akcji "Czytanie do poduszki".

W czasie kolejnych spotkań dzieci wykonywały również rysunki z bohaterami opowieści oraz pluszowe zabawki. - Na koniec napisały alternatywne zakończenie do książki - dodała pani Małgorzata. Figurki bohaterów powieści oraz wymyślone i spisane ręcznie własne zakończenie dzieci przekazały autorowi.

Tydzień Bibliotek rozpoczął się 8, a zakończy 15 maja. Hasło tegorocznej akcji brzmi: "Biblioteka inspiruje". - Staramy się, by imprezy w ramach Tygodnia Bibliotek tematycznie nawiązywały do głównego hasła - zaznaczyła Aleksandra Buła z Biblioteki Elbląskiej.

Co w tym roku przygotowano w Elblągu? M.in. "Bajek czytanie na śniadanie", "Rosnę z językiem", spotkanie z Tomaszem Wyrwasem, autorem wystawy "Indyjskie inspiracje", warsztaty edukacyjno-plastyczne "Biblioteka marzeń".

Szczegółowy plan imprez organizowanych w ramach Tygodnia Bibliotek dostępny na: bibliotekaelblaska.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy