Nowy numer 24/2021 Archiwum

Święto naszego powszedniego przejdź do galerii

Do niedzieli na elbląskiej starówce będzie królować chleb.

W piątek rozpoczęło się XI Elbląskie Święto Chleba. Impreza ta to liczne atrakcje dla najmłodszych i trochę starszych. Nie zabraknie gotowania i wspólnego degustowania zupy piwnej i bigosu. Odbędzie się również koncert na folk-rockową nutę, zostanie zbudowany obóz rycerski oraz chata Wikingów.

Przez cały czas czynny jest Jarmark Produktów Regionalnych. Swój udział w nim zapowiedziało ponad 200 wystawców z Polski oraz Litwy. Zwiedzający go zaopatrzyć się będą mogli w m.in. w biżuterię ręcznie wyrabianą i ozdoby. Każdy będzie mógł nabyć coś dobrego do zjedzenia: miód, mięso, słodycze i oczywiście różnego rodzaju pieczywo.  

Paulina Kubicka, która na jarmark przyjechała z Gdyni proponuje chleb wypiekany w Żukowie. - Jest on wypiekany na naturalnym zakwasie. On jest jedyny w swoim rodzaju. Naprawdę jest smaczny - zapewnia. Pani Paulina proponuje posmarować go swojskim smalcem. - To połączenie to rewelacja - mówi.

Swoje wypieki prezentuje także piekarnia z Gronowa Górnego. - Chleb, który wypiekamy jest na naturalnym zakwasie z mąki żytniej, razowej - opisuje Krystyna Gruszczyńska. Jaki chleb proponuje? Chleb znakomity przeznaczony przede wszystkim dla pań w ciąży, bo posiada kwas foliowy. Jest również taki ze słonecznikiem i na zakwasie śródziemnomorskim z czosnkiem, suszoną papryką chili i suszonymi pomidorami. - Chleb ten jest ostry. W smaku przypomina pizzę - mówi.  

Piekarnia w Święcie Chleba bierze udział po raz czwarty. Czy jest to dla nich reklama? - Jest to pokazanie się, ale i spotkanie ze znajomymi - wskazuje pani Krystyna. Producenci z Gronowa Górnego biorą udział w różnych jarmarkach w okolicy. Ludzie ich znają i szukają.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama