Ta iskra płonie nawet w deszczu

Dzisiejsza modlitwa przypomniała jak cudownie czuliśmy się podczas ŚDM.

W strugach deszczu modlili się dziś elblążanie, którzy postanowili wziąć udział w inicjatywie Iskry Bożego Miłosierdzia. W jej ramach mieszkańcy wychodzą na ulice swoich miast, aby wspólnie modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Spotykają się w ich różnych miejscach, w przypadku Elbląga była to Brama Targowa tuż przy wejściu na Stare Miasto.

- Myślę, że część osób, która chciała się modlić razem z nami wystraszyła się trochę deszczu - ocenia Dorota. - Ale zupełnie niepotrzebnie ponieważ mogliśmy się wszyscy schować we wnętrzu bramy.

W przytulnej gościnie u Piekarczyka, którego pomnik znajduje się tuż przy bramie, modlitwa płynie w bardzo przyjemnej atmosferze. - Modlimy się dziś za całą młodzież z naszej diecezji - mówił ks. Sławomir Milde. - Aby wzrastały w niej owoce Światowych Dni Młodzieży - dodawał.

- To przypomina mi jak modliliśmy się o dobre i bezpieczne przygotowanie ŚDM i Dni w Diecezji - wspomina Agnieszka. - Bardzo polubiłam te nasze "Piętnaste", aby gromadzić się wtedy i modlić w podobnych intencjach - mówi. - Kiedy przypomniałam sobie jak cudownie się wtedy czułam to nie mogło mnie tu dzisiaj nie być.

Agnieszki nie przeraził deszcz. Podobnie jak większość była dobrze przygotowana na takie warunki pogodowe. - Według mnie jeśli ma się w sobie chęć to nie przeszkadza żadna pogoda - zauważa Martyna. - Zwłaszcza, że to tak naprawdę tylko chwila, a można zyskać tak wiele - dziewczyna na "Iskrę" przyszła zaraz z zajęć w liceum.

Dorota mówi, że jest to dla niej niezwykłym przeżyciem uświadomienie sobie, że w tym samym czasie modli się w ten sposób tak wielu ludzi. - A potem ta iskra przeskakuje do następnego kraju.

Od jutra, 29 września, inicjatywę Koronki na ulicach miast będą podejmować następne państwa, by od niedzieli do soboty modlić się za swój kraj oraz cały świat.

Już po zakończeniu modlitwy jej uczestnicy postanowili zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Piekarczykiem, który z niezmiennym uśmiechem na twarzy, w milczeniu towarzyszył modlącym się pod "jego" bramą.

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast odbywa się od kilku lat 28 września, czyli w dniu rocznicy beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. siostry Faustyny Kowalskiej.

W tym czasie w wielu miastach tysiące osób modli się w intencji uzyskania miłosierdzia dla całego świata.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..