Wylogować się do życia

Uczniowie z elbląskiego liceum z autorskim projektem „Uwolnić emocje” dotarli już do ponad 400 osób. Udowadniają, że na tym nie koniec.

„W dobie wszechobecnej komputeryzacji zapominany o prawdziwym życiu. Przecież realne spotkanie z człowiekiem jest bardziej wartościowe. Trzeba tylko wyjść i uwolnić emocje” - czytamy na ulotce reklamującej projekt „Uwolnić emocje”.

Obecnie trwa kolejny cykl autorskich konferencji przygotowanych przez młodzież z Zespołu Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu. W środę licealiści spotkali się z uczniami szkoły podstawowej z Zespołu Szkół nr 2, w czwartek konferencję zaprezentują w swojej szkole. W piątek zaś o emocjach posłucha młodzież z gimnazjum nr 10.

- Staramy się pomóc dzieciom i młodzieży wyjść ze świata wirtualnego - mówi Mateusz Radziszewski, koordynator projektu.

W czasie spotkań słuchacze mogą uświadomić sobie, jak ważne są emocje w codziennym życiu. Przekonują się, że nie ma dobrych i złych emocji. Wszystkie są dobre, podzielić je możemy jedynie na przykre i przyjemne. Młodzież w czasie proponowanych ćwiczeń uczy się pokazywać kolejne z nich.

Projekt powstał w ramach ogólnopolskiej akcji "Zwolnieni z teorii", kierowanej do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej.

Jego pomysłodawcy to tegoroczni maturzyści, dlatego do zespołu dołączyli ich młodsi koledzy. - To jest super inicjatywa. Koledzy, którzy to zapoczątkowali, w tym roku pójdą na studia. Stwierdziliśmy, że dobrze byłoby kontynuować projekt w przyszłości - tłumaczy Daniel Pastewski.

Nauka z konferencji płynie nie tylko dla słuchaczy. Sami prowadzący, przygotowując się do konferencji, stwierdzili, że mają zbyt dużo znajomych na Facebooku. Z tymi więc, z którymi nie mają kontaktu w realnym życiu, zakończyli znajomość także w sieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..