Nowy numer 13/2020 Archiwum

Zgoda na udręczenie ciała przejdź do galerii

Ks. dr Artur Radacki przypomniał przesłanie św. Stanisława Papczyńskiego o krzyżu.

Mieszkańcy Elbląga w środę 12 kwietnia przeszli, w strugach deszczu, ulicami miasta rozważając kolejne stacje Drogi Krzyżowej.

„Krzyż Jezusa to zgoda na udręczenie ciała. Krzyż to nieustanna pokuta. Krzyż to zniesławienie, pogarda, krzywda i wszelka udręka. Krzyż to choroba, niedostatek, zmartwienia” - usłyszeli w pierwszych słowach medytacji.

Tegoroczne rozważania przygotował ks. dr Artur Radacki ze zgromadzenia Księży Marianów. Opierały się one na przemyśleniach św. Stanisława Papczyńskiego o krzyżu.

- Szliśmy rozważając Mękę Jezusa Chrystusa. Tak jak chrześcijanie w innych miejscach naszego kraju, innych miejscach świata. Łączy nas wiara w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, który stał się człowiekiem, który cierpiał dla naszego zbawienia. Umarł na krzyżu, został złożony w grobie i zmartwychwstał. Zwyciężył. Pokonał zło, śmierć, szatana. Chociaż musimy umierać, cierpimy Jezus daje nam nadzieję na życie nowe, pełniejsze, doskonalsze po zakończeniu tego świata. Po zakończeniu naszych dziejów - powiedział kończąc nabożeństwa bp Jacek Jezierski.

Nabożeństwo elbląskiej Drogi Krzyżowej rozpoczęło się przy kościele Matki Bożej Królowej Polski. Wierni przeszli ulicami: płk. Dąbka, 12 lutego, Hetmańską i Giermków aż do katedry św. Mikołaja. Istotą nabożeństwa jest przypomnienie wędrówki Jezusa ulicami Jerozolimy w stronę wzgórza Ukrzyżowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama