Nowy numer 23/2021 Archiwum

Radośnie dla Jezusa przejdź do galerii

Była to kontynuacja tego, co jest dobre.

- W ubiegłym roku „Taniec dla Jezusa” odbył się 100 dni przed Światowymi Dniami Młodzieży. Spotkaliśmy się tutaj w Godzinie Miłosierdzia. Jesteśmy tutaj dzisiaj, znów w Godzinie Miłosierdzia, po to, by kontynuować to co dobre. By cieszyć się zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa w Godzinie Miłosierdzia, godzinie szczególnej łaski - powiedział rozpoczynając zabawę ks. Sławomir Milde.

W Niedzielę Miłosierdzia mieszkańcy Elbląga zatańczyli na palcu Jagiellończyka. Rozpoczęli od tańca do hymnu Światowych Dni Młodzieży - „Błogosławieni miłosierni”. Później był polonez, belgijka, skrzypek oraz tańce lednickie. Całość poprowadzili ks. Sławomir Milde, ks. Rafał Główczyński oraz wodzireje ledniccy. 

- Zawsze chciałam trafić do grupy lednickich tancerzy, jednak myślałam, że trzeba spełnić specjalne wymagania. Trzeba być profesjonalnym tancerzem - opowiada Klara Marcinkiewicz. Ogłoszenie o warsztatach tańca lednickiego, na portalu społecznościowym, odnalazła Oktawia Jonkowska. Grupa młodzieży z Elbląga wybrały się na nie.

- Na warsztatach najwięcej czasu poświęciliśmy na naukę tańca do utworu „Jestem Twój. Amen” i „Prośba o Ducha”. W tym roku będzie nowy taniec, ale go jeszcze nie poznaliśmy - kontynuuje Oktawia.

Na warsztatach młodzież stwierdziła, że warto w Elblągu założyć ruch lednicki. Pracują nad jego powstaniem.

Wśród tańczących były dzieci uczęszczające na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury oraz ze Szkoły Podstawowej nr 25. Przygotowywała je Małgorzata Wiczenbach.

- Dzieci intensywnie ćwiczą tańce integracyjne, ludowe. Są to zajęcia rytmiczno-taneczne, na których uczą się różnych figur, kroków - mówi M. Wiczenbach. Maluchy dzięki temu znają takie tańce, jak belgijka, polonez.

- Najmłodsze dzieci świetnie sobie poradziły. Potrafiły odnaleźć się w tłumie tańczących para, a na scenie nie miały problemu z belgijką - zaznacza nauczycielka.

- Jest to super wydarzenie, bo integruje całe rodziny. Jestem szczęśliwa, że tańczyła mama i tata. Przyszli tu z dzieckiem i wzięli udział w wydarzeniu. Znaleźli się tutaj, by w ten radosny czas, piękny dzień, jakim jest Niedziela Miłosierdzia cieszyć się zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa - podkreśla Małgorzata Wiczenbach. 

Całość zakończyła się modlitwą. Koronkę do Bożego Miłosierdzia poprowadził ks. Grzegorz Puchalski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama