Nowy numer 33/2018 Archiwum

Za Zmartwychwstałym

To nabożeństwo to kontemplacja oblicza Chrystusa.

Droga Światła zapoczątkowana została we Włoszech w 1988 roku przez środowisko salezjańskie. W Rzymie nabożeństwo to odprawiano już w latach 90. XX wieku. W diecezji elbląskiej pierwszą parafią, w której odbyła się Droga Światła była parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Starym Dzierzgoniu. – Pragniemy tę wielką radość wielkanocną przedłużać. Naszą praktykę Drogi Światła rozpoczęliśmy od beatyfikacji Jana Pawła II – przypomniał ks. kan. Antoni Myjak, proboszcz, w czasie już kolejnego nabożeństwa na ulicach Starego Dzierzgonia.

Droga Światła to 14 stacji, spotkań ze Zmartwychwstałym. Rozważania każdej ze nich nawiązywały do nauczania św. Jana Pawła II. – Byliśmy świadkami drogi, jaką przebył Jan Paweł II, trzymając krzyż. Równocześnie byliśmy świadkami, jak szedł do domu Ojca. Św. Jan Paweł II doskonale wiedział, że droga do świętości to droga ścisłego zjednoczenia z Bogiem. To droga, w której człowiek ciągle się upodabnia do Boga. Wiedział również, że bezpośrednim sposobem na to są trzy środki zjednoczenia, które dokonują się przez wiarę, nadzieję i miłość. Spróbujmy więc i my, uczestnicząc w Drodze Światła, wsłuchując się w jego nauczanie, poczuć bliskość z tym wielkim orędownikiem – zachęcił ks. proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma