Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nie zamykajcie, nie blokujcie serc waszych!

- Charyzmat jest darem Bożego Ducha. Zostaje nam udzielony, ale nie "dla nas", lecz "dla dobra innych" - napisał w liście do młodych bp Jacek Jezierski.

Drodzy młodzi Przyjaciele!

Niedziela Dobrego Pasterza jest dniem modlitwy o pozyskanie kobiet i mężczyzn do pracy w Kościele. Chodzi o nowe kadry: księży, którzy podejmą posługę w kraju (w diecezjach) i na misjach. Chodzi też o kobiety i mężczyzn, którzy po studiach teologii zostaną nauczycielami religii oraz wychowawcami chrześcijańskimi. Chodzi również o siostry w zgromadzeniach i o zakonników.

Podjęcie służby w Kościele na wzór Jezusa Dobrego Pasterza wiąże się z odkrywaniem w sobie charyzmatu, czyli uzdolnienia dla tego sposobu życia. Charyzmat jest darem Bożego Ducha. Zostaje nam udzielony, ale nie „dla nas”, lecz „dla dobra innych”. Podobnie jak charyzmat matki, czy też ojca w rodzinie. Pan Bóg nieustannie powołuje ludzi. Nie tylko do wiary, ale również do wypełniania zadań apostolskich. Tak jest w każdym pokoleniu.

Aktualne są słowa psalmu, a więc pieśni Starego Testamentu: dziś, jeśli głos Pana usłyszycie, nie zamykajcie, nie blokujcie serc waszych (por. Ps 95, 7-8; Hbr 3, 7-8).

W gospodarstwach rolnych, producenckich, przedsiębiorstwach rodzinnych, w ważnych zawodach, potrzebna jest pokoleniowa zmiana i zastępowalność. Tak też i w Kościele musimy troszczyć się o odpowiednich następców w urzędzie i posłudze apostolskiej.

+Jacek Jezierski - biskup elbląski
Elbląg, dn. 7 maja 2017

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma