Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zaufajcie Matce Najświętszej przejdź do galerii

Bp Jan Styrna bierzmowanym przypomniał o zbliżającej się rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.

- W tym tygodniu, w sobotę będzie 100. lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Na całym świecie czciciele Maryi przeżywają wielką rocznicę. Przeżywać ją będziemy przez cały roku - przypomniał w czasie bierzmowania bp Jan Styrna. 

W wygłoszonej homilii bp Styrna nawiązał do objawień Matki Bożej w Fatimie, ponieważ jak wytłumaczył Duch Święty chce przez Nią działać. - Chce, aby powierzać ludzi Jej wstawiennictwu. Chce obdarzać tych, za których Maryja się modli - mówił.

- Kochani bierzmowani zaufajcie Matce Najświętszej. Zaufajcie tej modlitwie, którą Ona nam zaleca. Naśladujcie wielkiego, świętego rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II. To on w Wadowicach, w 1999 roku, po ukoronowaniu obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w wadowickim kościele, modlił się tak: Wypraszaj nam Maryjo łaskę wiary, nadziei i miłości, abyśmy na Twój wzór i pod Twoim przewodnictwem wnieśli w nowe tysiąclecie świadectwo miłości Ojca, odkupieńczej śmierci i zmartwychwstania Syna oraz uświęcającego działania Ducha Świętego - kontynuował bp Jan.

Sakrament bierzmowania w kościele św. Piotra i Pawła przyjęła młodzież z parafii św. Józefa i bł. Michała Kozala w Morągu oraz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Słoneczniku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma