Nowy numer 33/2018 Archiwum

Maryja przypomina nam... przejdź do galerii

- Dziś przesłania z Fatimy potrzebujemy pewnie dużo bardziej niż 100 lat temu - mówił bp Józef Wysocki do wiernych przybyłych na uroczystości 100. rocznicy objawień maryjnych z tej portugalskiej miejscowości.

Na uroczystości rocznicowe, które odbywały się w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Stagniewie, przyjechali wierni oraz kapłani z całej diecezji.

- Treść objawień Matki Bożej Fatimskiej jest dla dzisiejszych ludzi bardziej wymowna, aniżeli to było 100 lat temu, gdyśmy z entuzjazmem odzyskiwali utraconą wolność i rozumieli, co to znaczy być zniewolonym - podkreślał biskup Józef. - Dziś stajemy tutaj jako wolni synowie naszego narodu i możemy z wielką radością celebrować tę 100. rocznicę objawień fatimskich.

Eucharystii w stagniewskim sanktuarium przewodniczył i homilię wygłosił biskup elbląski Jacek Jezierski. - Przez te wydarzenia sprzed stu lat Maryja przypomina nam i światu, że niezbędne jest respektowanie porządku ustanowionego przez Boga. Poczynając od piątego przykazania dekalogu "Nie zabijaj", "Nie morduj", "Chroń życie" - zwracał uwagę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma