Zarażać szczęściem

Już 11 czerwca ulicami Elbląga przejdzie kolejny Marsz dla Życia i Rodziny.

W łączności z miastami w całej Polsce będziemy tego dnia publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. Na marszu spotkamy się z osobami, z którymi dzielimy te same wartości i będziemy mogli zarażać innych swoim szczęściem.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Warszawy w 2006 roku. Z roku na rok inicjatywa zyskiwała coraz większą popularność. Zaczęły włączać się w nią kolejne miasta. W Elblągu Marsz dla Życia i Rodziny po raz pierwszy odbył się 7 lat temu.

Organizatorem elbląskiego Marszu dla Życia i Rodziny jest Wydział Duszpasterstwa Rodzin. - W dobie obecnej cywilizacji jest zapotrzebowanie na promocję zdrowej rodziny. Rodziny, która jest podstawą, fundamentem rozwoju społeczeństwa - mówi ks. dr Mariusz Ostaszewski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

Kolumna Marszu dla Życia i Rodziny wyjdzie z placu Jagiellończyka w stronę placu przed katedrą św. Mikołaja. Tam na uczestników będą czekały liczne atrakcje. Duża część z nich przygotowywana jest z myślą o najmłodszych uczestnikach pochodu.

Zobacz, jak maszerowaliśmy w zeszłym roku: Marsz Dla Życia i Rodziny - Elbląg 2016.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..