Nowy numer 20/2024 Archiwum

Każdy może pomóc

Harcerze czekają na rękawice robocze, kołdry, wodę, przybory szkolne.

Hufiec Elbląg im. Mikołaja Kopernika włączył się w pomoc poszkodowanym w nawałnicy, jaka przeszła nad Pomorzem w nocy z 11 na 12 sierpnia. Akcja ma zasięg ogólnopolski. Rozpoczęli ją harcerze pomagający na miejscu tragedii. 

- Chcieliśmy także wesprzeć poszkodowanych - mówi Paulina, która z koleżankami Dominiką i Zuzią pełniły popołudniowy dyżur w Harcerskim Ośrodku Wodnym „Bryza”.

Harcerze czekają na m.in.: łańcuchy i paliwo do pił, olej do smarowania łańcuchów, rękawice robocze, plandeki, latarki, miotły, koce, kołdry, jednorazowe naczynia i sztućce, wodę w butelkach 5 l, artykuły szkolne, pieluchy dla dzieci, chusteczki nawilżane.

 - Akcję rozpoczęliśmy o godzinie 10 i jak widać już wiele rzeczy mamy - mówi Julia. Zbiórka odbywać się będzie także w sobotę. Harcerze mają nadzieję, że w dniu wolnym od pracy spotka się ona z jeszcze większym odzewem. 

Dla dyżurujących w piątkowe popołudnie osób nie jest to pierwsza akcja, w której pomagają innym. Wcześniej angażowały się np. w zbiórkę żywności organizowaną przez Banki Żywności, czy też w Szlachetną Paczkę.

Obecna akcja pokazuje, że w harcerstwie wakacji nie ma. Choć jest jeszcze lato, młodzież bez problemu zorganizowała się i postanowiła przyjść na dyżur. Trwa on 4 godziny.

Sobotnia zbiórka rozpocznie się o godz. 10 w Harcerskim Ośrodku Wodnym „Bryza" (ul. Portowa 4). Zakończenie zaplanowano na godz. 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy