Nowy numer 41/2019 Archiwum

Bóg mówi inaczej

Chodziło o przełom w życiu osób, które go potrzebują.

Diecezjalne Święto Jedności Odnowy w Duchu Świętym odbyło się 30 września. Osoby należące do wspólnoty spotkały się w parafii bł. Doroty z Mątów Wielkich w Elblągu.

– Co to znaczy otworzyć się na łaskę odnowy? To zależy od tego, kim ja jestem. W życiu każdego z nas znaczy to coś zupełnie innego, bo każdy z nas jest inny. Duch Święty próbuje znaleźć drogę do nas, żeby się z nami skomunikować. Jemu bardzo na tym zależy – mówił dr hab. Dariusz Jeziorny, profesor Uniwersytetu Łódzkiego, członek wspólnoty Mocni w Duchu. – Nieraz wydaje nam się, że On milczy. Nieraz tak jest, bo On chce wypróbować, jak bardzo jesteśmy wierni w trwaniu przy Nim. Każdego z nas Bóg stworzył zupełnie inaczej. Dlatego Jego sposób komunikowania się z nami jest inny – tłumaczył profesor. W dalszej części konferencji Dariusz Jeziorny zaznaczył, że dobrze mają ci, którzy odkryli, w jaki sposób Duch Święty mówi do nich. – Jeśli znasz ten sposób, to w życiu jesteś szczęśliwcem. Wiesz, że nie błąkasz się jak dziecko bawiące się w ciuciubabkę i mające zawiązane oczy – powiedział. Otwarcie się na łaskę zależy także od temperamentu. Od tego czy człowiek jest introwertykiem czy ekstrawertykiem. – Za każdym razem jest inaczej. Ekstrawertyk będzie szalał z radości. Introwertyk – siądzie w kąciku i będzie medytował – zwrócił uwagę prelegent. Kulminacyjnym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył bp Jacek Jezierski. Agata Bruchwald

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL