Nowy numer 47/2023 Archiwum

Liczyła się wiedza przejdź do galerii

Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczcili, grając w planszówki.

- Łącznie musieliśmy się nauczyć 220 dat. Najtrudniejsze do zapamiętania były te związane z wynalazkami. Na lekcjach mowa była tylko o kilku z nich - relacjonuje Paweł z kl. VII, Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim.

Paweł był jedną z osób, które 9 listopada wzięły udział w II Mistrzostwach Elbląga Timeline. Zawodnicy grali kartami Timeline: Polska oraz Timeline: Wynalazki.

Z historii Polski opanować musieli 110 dat. Jak ocenia Paweł, na lekcjach historii poznał nie więcej niż 40 z nich. - Tu są daty dotyczące różnych ciekawostek - zauważa. 

Bartosz, także z Pruszcza Gdańskiego, jest uczniem klasy V. - Na lekcjach historię Polski dopiero zaczęliśmy poznawać - opowiada. Do turnieju postanowił się przygotować, bo interesuje się dziejami naszej ojczyzny.

Daria i Emilia ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu nie kryją, że nauczyć się tylu dat łatwo nie było. Najtrudniej było w przypadku, kiedy w jednym roku miało miejsce kilka wydarzeń. Wtedy należało przyswoić sobie daty dzienne.

Po raz drugi w turnieju wziął udział Krzysztof z kl. VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie. W ubiegłym roku na mistrzostwach zajął III miejsce. Aby przygotować się do tegorocznych zawodów, musiał sobie tylko przypomnieć daty z historii Polski. Ale musiał nauczyć się tych związanych z wynalazkami. Kilka z nich było naprawdę trudno zapamiętać.

Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Zwycięzców wyłoniono w dogrywce.

I miejsce zajęli Natalia Engler z kl. VII z SP nr 4 w Elblągu i Bartosz Szypuliński z kl. V z SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim.

Na III miejscu mistrzostwa zakończyła Oliwia Żukowska z kl. VII z SP nr 25 w Elblągu, a na IV Mikołaj Wadowski z kl. V z SP nr 4 w Pruszczu Gdańskim

II Mistrzostwa Elbląga Timeline odbyły się w Szkole Podstawowej nr 11. Współorganizatorami turnieju była Arka Gier i Planszówkowy Zawrót Głowy.

Grę poprzedził montaż słowno-muzyczny nawiązujący do 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy