Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dwóch wielkich świętych

– Wpatrujemy się w naszego patrona, który po spotkaniu z Chrystusem zmienił swoje życie i stał się Jego apostołem. Zaniósł Jego słowo aż na krańce ziemi – powiedział o. Grzegorz Piśko, proboszcz parafii św. Pawła w Elblągu.

Tegoroczne uroczystości odpustowe były szczególne, bo w czasie Sumy o. Leszek Łuczkanin OFM Conv wniósł do świątyni relikwie św. o. Maksymiliana Marii Kolbego. Szaweł nawrócił się, bo Pan Bóg do niego przemówił.

W homilii o. Leszek zwrócił uwagę, że Pan Bóg nie przestaje do nas mówić, ale my Go nie słyszymy i nie widzimy. Święto Nawrócenia św. Pawła pokazuje, że Pan Jezus nigdy nie będzie zmuszał człowieka do czegokolwiek. Każdy z nas ma wybór, a wyjścia zawsze są przynajmniej dwa. Dokonując wyboru, człowiek przybliża się do Pana Boga albo się od Niego oddala. Czasami bywa tak, że człowiek odchodzi daleko od Boga. Jednak w pewnym momencie mówi: „Stop! Ja tak już nie chcę żyć. Chcę się nawrócić i znowu być blisko Niego”. – W tym momencie nie ma czegoś takiego jak teleportacja. Sam fakt, że się nawracam, to jest już dużo, ale trzeba jeszcze pokonać pewną drogę – mówił kapłan. Uroczystości odpustowe w parafii św. Pawła odbyły się w niedzielę 21 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL