Nowy numer 48/2023 Archiwum

Z myślą o dzieciach z Afryki

Trwa akcja „Wyślij pączka do Afryki”.

Z entuzjazmem i wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji „Wyślij pączka do Afryki” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Michała Kajki w Elblągu.

- O akcji dowiedziałam się w ubiegłym roku, pomyślałam, że moglibyśmy się w nią włączyć. Było jednak już za późno, by wszystko zorganizować. Zrobiliśmy to w tym roku - opowiada Joanna Batler, katechetka.

Jako pierwsza „pączkowała” klasa V c, później VI c i III b. Wyroby, jakie znalazły się na stoiskach, zostały własnoręcznie przygotowane przez uczniów. Zainteresowanie nimi było bardzo duże.

Alicja i Oliwia z klasy III b opowiadają, że wspólnie z kolegami i koleżankami przygotowały kiermasz. Przyniosły to, co dzieci lubią najbardziej, czyli słodycze.

Zachęcać innych do zakupów nie trzeba było długo, każdy chciał pomóc biednym dzieciom. - Zbieramy pieniądze na żywność dla dzieci w Afryce - mówi Oliwia.

- Uczniowie są otwarci na wszelkie akcje charytatywne - zapewnia pani Joanna. Dotyczy to także rodziców i nauczycieli.

Osoby, grupy, które chciały wziąć udział w akcji mogły napisać do organizatorów z prośbą o materiały promocyjne. Pani Joanna to zrobiła. Otrzymała baner, plakaty, skarbonki oraz okolicznościowe koszulki dla wolontariuszy. 

Z myślą o dzieciach z Afryki   Elbląg; 20.02; „Pączek dla Afryki” w sp 12 Agata Bruchwald /Foto Gość Łącznie w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie pracuje dziesięciu misjonarzy z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincji Krakowskiej. By pomóc ludziom, wśród których żyją, przeprowadzają różne inicjatywy charytatywne.

Jeden z misjonarzy to brat Benedykt Pączek. Nawiązując do swojego nazwiska wymyślił akcję „Wyślij pączka do Afryki”. W tym roku rozpoczęła się ona 8 lutego i trwa do Wielkanocy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy