Nowy numer 5/2023 Archiwum

Nie przesłaniajmy sobą Chrystusa

– Wielki Czwartek nie jest świętem grupy zawodowej. To nie jest też dzień kapłana – mówił biskup Jacek Jezierski podczas Mszy Krzyżma w katedrze elbląskiej.

Biskup elbląski przypomniał, że w Wielki Czwartek Chrystus ustanowił Eucharystię i instytucję kapłanów nowego przymierza. Dla wszystkich księży to dzień ich święta. – Ważne jest jednak, abyśmy swoją osobą nie przesłaniali Jezusa Chrystusa Kapłana – apelował bp Jezierski. Jak powiedział pasterz diecezji elbląskiej, każdy ksiądz potrzebuje potwierdzenia swojego trudu i pracy oraz życia ze strony swych parafian. Oczekuje on od nich znaków przyjaźni, życzliwości i wdzięczności. – Trzeba umieć te gesty przyjąć – zaznaczał ksiądz biskup. – Trzeba je przyjmować w pokorze i z wdzięcznością.

Pasterz diecezji przypominał kapłanom, że nie można jednak zawsze i za wszystko oczekiwać wdzięczności czy uznania. – Taka postawa byłaby osobową niedojrzałością i egotyzmem. Takiej postawy trzeba się jak najszybciej pozbyć. Jednocześnie zapewniam was, że jako biskup diecezjalny cieszę się każdym waszym powodzeniem i smucę, gdy ponosicie porażki – zapewnił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy