Nowy numer 24/2021 Archiwum

Śpiewem chwalili Boga przejdź do galerii

Gościem specjalnym II Żuławskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Religijnej był bp Antoni Długosz.

- Tu jest niesamowicie sprzyjająca atmosfera do tego, by chwalić Boga - nie tylko swoim duchem i ciałem, ale całym sobą, całą swoją istotą - powiedziała Bożena Belcarz, przewodnicząca jury II Żuławskiego Konkurs Pieśni i Piosenki Religijnej "Bóg - Ojciec wszelkiego stworzenia", tuż przed ogłoszeniem jego laureatów.

B. Belcarz podziękowała wszystkim tym, którzy przygotowali młodych artystów do występu i im samym. - Można było się bawić i medytować przy słowach, które przekazywaliście. To były piękne treści i na pewno wszyscy, którzy tutaj byli, mogli przeżyć ten czas – powiedziała.

Większość młodych muzyków postanowiła wykonać znane utwory. Jedni zdecydowali się na pieśni pielgrzymkowe – „Chwalę Ciebie, Panie”, „Kiedy w jasną, spokojną, cichą noc”. Inni postawili na piosenki religijne spopularyzowane przez znane zespoły – „Oceany”, „Biada”, „Błogosławieni miłosierni”.

Anita Kazimierczak, gimnazjalistka ze Starego Pola, w nowostawskim konkursie wzięła udział po raz drugi. Długo zastanawiała się jaką piosenkę ma zaśpiewać. Zdecydowała się na utwór „List do Boga”. Piosenkę tę poznała w ubiegłym roku, w czasie pierwszej edycji tego konkursu.  

Smutne piosenki odpowiadają jej melancholijnemu usposobieniu, dlatego wybrała "List do Boga". Uważa, że trzeba wczuć się w to, co się śpiewa, bo publiczność inaczej to odbiera. 

Czwartkowy występ dla Anity był pierwszym po dłuższej przerwie. Przed wyjściem na scenę miała tremę. Choć zapamiętała, że w ubiegłym roku, w czasie śpiewania trzęsły jej się nogi, w tym roku do występu udało jej się podejść spokojniej.

Anita zdobyła pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów w kategorii soliści. Pierwsze miejsce w pozostałych grupach wiekowych zdobyły: Nikola Fiedor, Julia Opalska, Jolanta Sawicka.

W kategorii zespoły pierwsze miejsce zdobyły: Nuteczki, Verum, Amici Christus oraz duet Patrycja Żuchowska i Klaudia Kaczmarska.   

Pamiątkowy dyplomy oraz nagrody wykonawcom wręczyli bp Jacek Jezierski i bp Antoni Długosz, który był gościem specjalnym konkursu.

Bp Antoni nie tylko zaśpiewał dla osób, które w czwartek przyszły do Galerii Żuławskiej, ale i zatańczył z dziećmi.

Bożena Belcarz zaapelowała do młodych wykonawców, by wykorzystali potencjał, jaki w sobie mają. Życzyła również, żeby spotykali na swojej drodze ludzi, którzy im w tym pomogą.  - Każdy może śpiewać, ale osoby, które tu wystąpiły są prawdziwie utalentowane. Drodzy państwo, możecie rozwijać swoje głosy, po to dostaliście te dary, talenty - powiedziała i zaproponowała młodzieży, żeby śpiewała coraz więcej, głośniej i subtelniej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama