Nowy numer 07/2020 Archiwum

Dzień ich godności

Osoby niepełnosprawne będą wkrótce świętować w Malborku.

Już niebawem, bo 5 maja obchodzony będzie Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. - Wzorem lat ubiegłych społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Malborku zorganizuje, pod patronatem włodarzy miasta i powiatu oraz dziekana dekanatu malborskiego, dwudniowe obchody tego święta - mówi Piotr Olbryś, z zespołu ds. promocji SOSW w Malborku.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Malborka i okolic, a szczególnie rodziny dzieci dotkniętych niepełnosprawnością, do wspólnego świętowania – modlitwy i zabawy - zachęca.

Malborskie obchody wyprzedzają oficjalne o kilka dni. Już 25 kwietnia o godz. 16.30, w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Malborku zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół oraz tych, którzy poprzez edukację bądź rehabilitację pomagają im normalnie żyć i funkcjonować w społeczeństwie, wśród nas.

Z kolei 26 kwietnia od godziny 12.00 do 14.00 na placu Jagiellończyka w Malborku, obędzie się festyn. - Imprezę poprowadzi Adrianna Zawadzińska, Miss Polski na wózku i reprezentantka Polski w wyborach światowych - mówi P. Olbryś. Podczas festynu będzie można m.in. podziwiać wystawę prac rękodzielniczych uczniów oraz oglądać występy dzieci i młodzieży. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych impreza odbędzie się w Karwanie .

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • ewasara-66
  29.04.2018 15:01
  Pozory tworzyć łatwo, trudno trzymać się zasad.
  doceń 0
 • ewasara-66
  29.04.2018 15:20
  Pozory tworzyć łatwo,trudno trzymać się zasad.Oto przykład: lada dzień będzie święto niepełnosprawnych z upośledzeniem umysłowym a w nim deklaracje o pomocy wspieraniu,miłosierdziu,parady pikniki,zabawy. W Biskupcu też.W podeszłym wieku niepełnosprawny ruchowo z zaawansowaną chorobą Parkinsona, bez możliwości wyjścia z domu chciałby z balkonu trochę popatrzeć na paradę.Ale cały widok ma zasłonięty przez talerz anteny satelitarnej sąsiadów zamontowany wbrew zasadom współżycia sąsiedzkiego. I tu -sic!- właścicielem mieszkania jest proboszcz parafii z Diec.Elbląskiej a lokatorzy to najbliższa jego rodzina, wierząca i praktykująca bardzo. Wszyscy oni mimo próśb o prawidłowe ustawienie tego "talerza" nawet rozmawiać nie chcą a jedna osoba prośbę nazwała "świństwem". Każdemu jak w tym przypadku łatwo krzyczeć o miłosierdziu ale gdy przyjdzie je okazać na co dzień to tak właśnie bywa. Kto wie o czym to świadczy?,
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama