Dzień ich godności

Osoby niepełnosprawne będą wkrótce świętować w Malborku.

Już niebawem, bo 5 maja obchodzony będzie Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. - Wzorem lat ubiegłych społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Malborku zorganizuje, pod patronatem włodarzy miasta i powiatu oraz dziekana dekanatu malborskiego, dwudniowe obchody tego święta - mówi Piotr Olbryś, z zespołu ds. promocji SOSW w Malborku.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Malborka i okolic, a szczególnie rodziny dzieci dotkniętych niepełnosprawnością, do wspólnego świętowania – modlitwy i zabawy - zachęca.

Malborskie obchody wyprzedzają oficjalne o kilka dni. Już 25 kwietnia o godz. 16.30, w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Malborku zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół oraz tych, którzy poprzez edukację bądź rehabilitację pomagają im normalnie żyć i funkcjonować w społeczeństwie, wśród nas.

Z kolei 26 kwietnia od godziny 12.00 do 14.00 na placu Jagiellończyka w Malborku, obędzie się festyn. - Imprezę poprowadzi Adrianna Zawadzińska, Miss Polski na wózku i reprezentantka Polski w wyborach światowych - mówi P. Olbryś. Podczas festynu będzie można m.in. podziwiać wystawę prac rękodzielniczych uczniów oraz oglądać występy dzieci i młodzieży. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych impreza odbędzie się w Karwanie .

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..