Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Mali patrioci

Powstało ponad 300 prac plastycznych. Komisja wybrała 17 najciekawszych.

Do udziału w konkursie plastycznym „Jesteśmy dumni z Polski, naszej ojczyzny” Szkoła Podstawowa nr 25 w Elblągu zaprosiła dzieci w wieku przedszkolnym z całej Polski. Organizatorzy otrzymali pand 300 prac wykonanych różnymi technikami. - Wszystkie one były wyrazem dziecięcej dumy, przywiązania do ojczystego kraju - powiedziała Wioletta Lewandowska, nauczycielka, w czasie rozdania nagród.

Spotkaniu towarzyszył program artystyczny przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 25. Wyświetlono także krótki film, w którym dzieci z klas 0 i I opowiedziały o tym, czym jest dla nich patriotyzm.

O sobie samych mówią, że są patriotami. Uczą się hymnu narodowego i czytają książki o Polsce. Szanują swoją ojczyznę, a pokazują to wtedy, gdy jej nie zaśmiecają. Najmłodsi kochają Polskę i ją poznają. Większość z nich zwiedziła już Warszawę, a niektórzy byli aż w Bieszczadach.

Mali patrioci   Elbląg; 25.04; rozwiązanie konkursu „Jesteśmy dumni z Polski, naszej ojczyzny” Agata Bruchwald /Foto Gość

Komisja konkursowa wyróżniła 14 prac. Wykonały je dzieci z Elbląga, Głobina, Wrocławia, Żagania, Chorzowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Podgódek, Świebodzina, Michałowa, Olsztyna, Sosnowca.

Trzecie miejsce zajęła Marcelina Grabowska z gminnego przedszkola w Olsztynie, drugie - Wojtek Grochowski z punktu przedszkolnego przy szkole podstawowej w Podbieli. 

Najładniejszą pracę wykonała Zosia Stępniakowska z przedszkola nr 33 w Elblągu.

Współorganizatorem konkursu był oddział gdański Instytut Pamięci Narodowej. Wręczenie nagród odbyło się w środę 25 kwietnia.   

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy