Nowy numer 13/2020 Archiwum

Apel o dobro przejdź do galerii

Bierzmowanie to święty znak Kościoła.

We wtorek 16 października młodzież z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jegłowniku przyjęła sakrament bierzmowania. Uroczystości przewodniczył bp Jacek Jezierski.

- Duch Święty prowadzi w naszych czasach to dzieło, które Jezus rozpoczął z apostołami: dzieło budowania wspólnoty wspólnot, przezwyciężania nienawiści. Działał On na miarę porozumienia pomiędzy ludźmi. Mówiąc obrazowo - budowania mostów miedzy osobami, a także pomiędzy skłóconymi grupami osób, czy narodami - mówił bp Jezierski w czasie homilii. 

- Apostołowie - uczennice i uczniowie Jezusa - doświadczyli Zesłania Ducha Świętego w Jerozolimie w dniu pięćdziesiątym po zmartwychwstaniu Jezusa. Było to przeżycie, które poruszyło ich zmysły i uczucia. Błysk światła i powróciło poczucie bezpieczeństwa oraz pokoju serc. Minął lęk, obudziła się odwaga - kontynuował biskup.

Młodzieży biskup Jacek wytłumaczył, że bierzmowanie jest umocnieniem. Jest to święty znak Kościoła, który wskazuje na Ducha Świętego.

Duch Święty apeluje o dobro i podążanie za prawdą. - Apeluje też o wycofanie się z tego, co jest złe, o zdecydowaną rezygnację z tego, co jest złe. Apeluje do nas w naszym sumieniu - zaznaczył bp Jezierski.

Młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania przygotowywał ks. Mariusz Ostaszewski, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama