Nowy numer 49/2023 Archiwum

Zmarł proboszcz parafii Brata Alberta

Do domu ojca odszedł ks. Mieczysław Tylutki. (Uzupełnienie)

Dziś o 6.30 rano do Pana odszedł ks. Mieczysław Tylutki SDS.

Ks. Mieczysław był proboszczem parafii św. Brata Alberta w Elblągu.

Pełnił również funkcje superiora, dziekana Dekanatu Elbląg-Północ oraz kapelana szpitala.

Zmarł w wieku 51 lat i w 26 roku posługi kapłańskiej. Od dziesięciu lat pracował w naszym mieście.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Pogrzeb Śp. Ks. Mieczysława Tylutkiego zaplanowano na dzień 8 listopada 2018 roku o godz. 12.00 w kościele pw. św. Brata Alberta w Elblągu. Tego dnia od godz. 9.00 odbędzie się czuwanie modlitewne przy trumnie Zmarłego.

W środę, dnia 7 listopada, od w godz. 19.00-21.00 odbędzie się czuwanie przy trumnie. Zwieńczeniem będzie Msza św. o godz. 21.00.

Doczesne szczątki zostaną pochowane na cmentarzu Agrykola w Elblągu.

Ksiądz Mieczysław Tylutki urodził się dnia 19 czerwca 1967 roku w Złotoryi w rodzinie rolniczej. Po zakończeniu nauki w szkole podstawowej kontynuował edukację w legnickim Technikum Przemysłu Spożywczego. Do zgromadzenia salwatorianów przystąpił 7 września 1985 roku.

Dnia 8 września 1990 roku złożył profesję wieczystą w Bagnie. 8 maja 1992 roku w Bielsku-Białej, z rąk bpa Gerarda Bernackiego, otrzymał sakrament prezbiteratu.

Pierwszą placówką duszpasterską ks. Mieczysława była parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Dobroszycach. Do Elbląga trafił w 2008 roku. Objął w naszym mieście urzędy proboszcza parafii pw. św. Brata Alberta oraz superiora wspólnoty i funkcję ekonoma. Oprócz obowiązków związanych z duszpasterstwem oraz nadzorowaniem prac budowlanych ks. Mieczysław podjął realizację zadań zastępcy kapelana szpitalnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Ks. Mieczysław Tylutki umiejętnie łączył zadania duszpasterskie i te, związane z nadzorowaniem plac budowlanych. Dzielił się ze współbraćmi efektami swoich prac, opowiadając z wielkim zaangażowaniem o postępach na placu budowy. Kuria Diecezjalna w Elblągu dostrzegła tę unikatową zdolność łączenia gorliwości duszpasterskiej z kompetencjami budowniczego, powierzając ks. Mieczysławowi urząd wicedziekana oraz od 2015 roku urząd dziekana dekanatu Elbląg-Północ.

Ostatni okres życia ks. Mieczysława Tylutkiego naznaczony był krzyżem choroby i cierpienia. Jednak mimo ograniczeń związanych z dolegliwościami, nadal aktywnie uczestniczył w posłudze duszpasterskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy