Nowy numer 47/2023 Archiwum

Poznają patronkę swojego przedszkola

Dlaczego jako imię zakonne wybrała Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza?

W środę 21 listopada w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim im. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu odbyło się rozwiązanie konkursu plastycznego pt.: "Dlaczego Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza?"

Konkurs o błogosławionej patronce przedszkola organizowany jest co roku. Jego temat zmienia się.

- W tym roku był on bardzo trudny. Myślałam o nim już od kilku lat - przyznaje Jolanta Parasiak, prezes Stowarzyszenia Rodziców, które kieruje przedszkolem.

Prace dzieci wykonały w domu, a pomagali im rodzice, rodzeństwo. - Chodzi nam o to, żeby rodzic znalazł czas dla dziecka w dzisiejszym zaganianym świecie - zaznacza pani Jolanta.

Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza to imię zakonne bł. Franciszki Siedliskiej. Rodzice i dzieci, którzy postanowili wziąć udział w konkursie musieli najpierw dowiedzieć się, dlaczego właśnie takie wybrała. Pytanie było tym trudniejsze, że odpowiedzi nie ma w internecie. Odnaleźć ją można w autobiografii kobiety.

Przed rozdaniem nagród dzieci przypomniały, że zakonne imię patronki ich przedszkola ma związek z prezentem, jaki otrzymała z okazji I Komunii Świętej. Był to obraz Pana Jezusa Dobrego Pasterza.

Poznają patronkę swojego przedszkola   Rozwiązanie konkursu „Dlaczego Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza?” - Niepubliczne Przedszkole Katolickie im. bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu. Agata Bruchwald /Foto Gość

Najpiękniejsze prace w grupie najmłodszej, czyli „Kropeczki” wykonali Zuzia i Antoś. W grupie „Serduszek” Paweł, a „Nutek” - Kaziu. Kolejni laureaci konkursu to Lilianna z „Koniczynek”, Malwina z „Aniołków” i Ania z grupy „Iskierki”.

Warto dodać, że upominki otrzymały wszystkie dzieci, które w swoich pracach nawiązały do konkursowego pytania.

Konkurs plastyczny „Dlaczego Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza?” to jeden z elementów przygotowujących przedszkolaków do dnia wspomnienia bł. Franciszki. Przypada on 25 listopada.

Uroczysta Msza św. w przedszkolnej kaplicy zostanie odprawiona w piątek 23 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy