Nowy numer 39/2023 Archiwum

Znak miłości Boga

Na spotkania wspólnoty osób żyjących w małżeństwach niesakramentalnych przychodzą regularnie, bo właśnie tam odnajdują umocnienie.

W niedzielę adwentowy dzień skupienia przeżywały osoby żyjące w związkach niesakramentalnych z diecezji elbląskiej. Modlitwę prowadził ks. Mariusz Ostaszewski, opiekun wspólnoty.

Podczas konferencji skupił się na słowach z 1. Listu św. Pawła do Koryntian, mówiących o tym, że miłość jest cierpliwa, łaskawa i nie zazdrości.

- Miłość cierpliwa polega na tym, że ja wsłuchuję się w drugiego człowieka. Jeśli nie dbam o cierpliwość, zawsze będę miał jakieś wymówki i będę się gniewał. Zobaczcie, jak wiele w życiu małżeńskim potrzeba tej cierpliwości - mówił kapłan.

Pan Bóg jest cierpliwy, bo kocha każdego człowieka. Dla Niego każdy jest piękny i wspaniały.

- To, że życie postawiło cię na takiej drodze, w takiej sytuacji, nie oznacza, że jesteś Panu Bogu niemiły - przekonywał ks. Mariusz.

- Warto w czasie Adwentu zatrzymać się i zastanowić nad tym, jak wygląda moje życie. Czy ja jestem cierpliwy i łaskawy w stosunku do mojego partnera, partnerki, męża, żony? Jeśli ja taki będę, to zrozumiem, że Pan Bóg jest cierpliwy i łaskawy wobec mnie - zaznaczył kapłan.

Wspólnota osób żyjących w związkach niesakramentalnych w Elblągu istnieje od 10 lat. Tworzą ją osoby z różnych miejscowości. W niedzielnym dniu skupienia wzięły udział pary regularnie uczestniczące w spotkaniach grupy, jak również osoby, które na spotkanie przyszły po raz pierwszy.

- Ta wspólnota daje mi siłę. Pozwala na refleksję, po której mogę twardo stanąć na ziemi. Trudno, moje życie potoczyło się tak, jak się potoczyło, ale przeszłość muszę już zostawić. Dziś wiem, że dla Pana Boga jestem tak samo ważna, jak każdy inny człowiek, bo On przecież nie odrzuca nikogo - opowiada pani Czesława.

- Dla mnie ta wspólnota to znak miłości Pana Boga do nas. Tu widzimy, że każdy z nas dla Niego jest ważny, nikogo nie pozostawia samemu sobie. Tu odnajdujemy wzmocnienie - dodaje pan Jerzy.

Spotkania wspólnoty osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca (oprócz stycznia) o godz. 15.30 w kościele Bożego Ciała w Elblągu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast