Nowy numer 13/2020 Archiwum

Znak miłości do dzieci

Mieszkańcy Elbląga modlili się za wstawiennictwem patrona swojego miasta.

Bp Jan Styrna zaznaczył, że św. Mikołaj stał się znakiem miłości do dzieci. Był biskupem Miry, a jego imię oznacza "zwycięstwo ludu".

- Był uproszonym dzieckiem Boga. Rodzice modlili się żarliwie, aby być matką i ojcem. Umiejmy, ci którzy są wezwani do macierzyństwa i ojcostwa, z takim serdecznym pragnieniem otwierać swoje serce, siły i życie na potomstwo, którym Pan Bóg chce obdarzyć - mówił bp Styrna podczas sumy odpustowej w katedrze św. Mikołaja.

Pochodzący z zamożnej rodziny św. Mikołaj, od młodości był wrażliwy na ludzką biedę i niedolę - dzielił się tym, co miał. Starał się iść tam, gdzie był najbardziej potrzebny. 

Dzielił się nie tylko rzeczami materialnymi, ale i radosną nowiną, ukazywał innym drogę zbawienia.

Święty ten przez wieki uważany był za cudotwórcę, dlatego wybierano go patronem w trudnych sytuacjach. Przed laty w Elblągu, miejscu portowym, w którym rozpoczynały się - bądź kończyły - niebezpieczne wyprawy, wybudowano kościół ku jego czci.

Dwa lata temu św. Mikołaja ogłoszono patronem Elbląga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama