Dołącz do orszaku

Wyruszmy wraz z Mędrcami, by odnowić oblicze ziemi.

Jak co roku 6 stycznia wyjdziemy na ulice naszych miejscowości, aby dołączyć do Mędrców ze Wschodu, którzy przemierzają świat, by spotkać w nowo narodzonego Króla w Betlejem. Weźmy i my udział w tegorocznym orszaku Trzech Króli, który tym razem odbywa się pod hasłem: "Odnowi oblicze ziemi".

W Elblągu podobnie jak w latach ubiegłych spotykamy się na pl. Jagiellończyka. Stamtąd o godz. 13 wyruszymy w orszaku, który będzie zatrzymywał się w kilku miejscach, gdzie obejrzymy scenki poświęcone tematyce świąt. Jak zawsze wszyscy biorący udział w marszu otrzymają królewskie korony. Jednocześnie, jak zapewniają organizatorzy, w edycji 2019 na wszystkich, którzy podążą za Trzema Mędrcami czeka wyjątkowo dużo różnych niespodzianek. Uczestnicy jasełek przejdą ulicami: 12 Lutego, Armii Krajowej, Garbary.

W Malborku Trzej Królowie wyruszą z kościoła pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 13. Scenki teatralne dzieci i dorośli przedstawią na pl. Kazimierza Jagiellończyka. Za ich przygotowanie odpowiada Spiżarnia Malborska.

Kwidzyński Orszak Trzech Króli wyruszy z placu im. św. Jana Pawła II o 13.30. Kolumna dotrze do kościoła pw. Trójcy Świętej. Po zakończeniu wspólne kolędowanie z Maciejem Miecznikowskim w kościele pw. Trójcy Świętej. Temat kwidzyńskiego orszaku brzmi: "Jezus przychodzi w rodzinie".

W ślad za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem wyruszają także wierni z mniejszych miast i miejscowości naszej diecezji. Zachęcamy uczestników tych wydarzeń do nadsyłania fotografii do naszej redakcji. Prosimy o przesyłanie zdjęć na adres mejlowy: elblag@gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..