Nowy numer 14/2020 Archiwum

Gromadzą nas twoje imieniny

Kwiaty i znicze stale obecne na tym grobie są wymownym znakiem pamięci.

- Jak co roku 1 stycznia gromadzą nas imieniny naszego księdza proboszcza Mieczysława - mówił dziś ks. Jerzy Urbanik SDS. - W tym roku spotykamy się w szczególnym miejscu, bo na cmentarzu, przy grobie, w którym spoczął ks. Mieczysław Tylutki - dodał.

Wierni z parafii św. Brata Alberta oraz kapłani z dekanatu Elbląg-Północ, zgromadzili się dziś na cmentarzu Agrykola w Elblągu, aby wziąć udział w uroczystościach poświęcenia grobowca księży salwatorianów. Pierwszym salwatoriańskim kapłanem zgromadzenia, który spoczął w tym grobie, jest właśnie ks. Tylutki, były proboszcz parafii Brata Alberta.

- Za każdym razem, kiedy tutaj jestem, spotykam kogoś, kto się modli przy tym grobie. Spotykam was - zwrócił się do uczestników uroczystości ks. Urbanik. - Te kwiaty i te znicze, które stale tutaj, na tym grobie się znajdują, są wymownym znakiem. Są symbolem naszej pamięci o księdzu proboszczu, ale także wyrazem naszej nadziei, że wkrótce spotkamy się tam, gdzie jak wierzymy, ksiądz Mieczysław już przebywa - mówił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama