Nowy numer 23/2021 Archiwum

Gromadzą nas twoje imieniny

Kwiaty i znicze stale obecne na tym grobie są wymownym znakiem pamięci.

- Jak co roku 1 stycznia gromadzą nas imieniny naszego księdza proboszcza Mieczysława - mówił dziś ks. Jerzy Urbanik SDS. - W tym roku spotykamy się w szczególnym miejscu, bo na cmentarzu, przy grobie, w którym spoczął ks. Mieczysław Tylutki - dodał.

Wierni z parafii św. Brata Alberta oraz kapłani z dekanatu Elbląg-Północ, zgromadzili się dziś na cmentarzu Agrykola w Elblągu, aby wziąć udział w uroczystościach poświęcenia grobowca księży salwatorianów. Pierwszym salwatoriańskim kapłanem zgromadzenia, który spoczął w tym grobie, jest właśnie ks. Tylutki, były proboszcz parafii Brata Alberta.

- Za każdym razem, kiedy tutaj jestem, spotykam kogoś, kto się modli przy tym grobie. Spotykam was - zwrócił się do uczestników uroczystości ks. Urbanik. - Te kwiaty i te znicze, które stale tutaj, na tym grobie się znajdują, są wymownym znakiem. Są symbolem naszej pamięci o księdzu proboszczu, ale także wyrazem naszej nadziei, że wkrótce spotkamy się tam, gdzie jak wierzymy, ksiądz Mieczysław już przebywa - mówił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama