GN 14/2020 Archiwum

Sługa świętości po wszystkie dni

Od 6 kwietnia diecezja elbląska ma nowego biskupa pomocniczego.

W bulli nominującej ks. Wojciecha Skibickiego na biskupa pomocniczego diecezji elbląskiej papież Franciszek napisał: „Świętości i sprawiedliwości służyć po wszystkie dni jest szczególnym pragnieniem, które wypełnia serce pasterza”.

Ojciec Święty dodaje, że przychylając się do prośby biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego o nadanie pomocnika, kierował się dobrem wspólnoty, której on przewodniczy. „Do wypełnienia tej posługi nadajesz się Ty, umiłowany synu, który niewątpliwie wyróżniasz się kapłańskimi cnotami, wykształceniem, a także roztropnie prowadzisz kandydatów do kapłaństwa i przewodniczysz Wydziałowi Edukacji Katolickiej” − zwrócił się papież bezpośrednio do nowego biskupa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama