Nowy numer 41/2019 Archiwum

Kerygmatyczna Gra Wielkanocna

W elbląskim Parku Bażantarnia spotkali się dziś uczestnicy Kerygmatycznej Gry Wielkanocnej.

Aby przedłużać celebrowanie radości Wielkanocy sympatycy gier, miłośnicy przyrody, wielbiciele marszów lub też po prostu zwolennicy przebywania na świeżym powietrzu spotkali się dziś w Parku Bażantarnia. - Spotykamy się, aby wziąć udział w KGW, czyli Kerygamtycznej Grze Wielkanocnej. Jest to nasz pomysł na wspólne świętowanie zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa - mówi Mateusz, jeden z organizatorów inicjatywy. - KGW to nie tylko niesamowite zadania, ale także odkrywanie najdzikszych zakątków bażantarni i wiele wiele więcej. Ponadto dla zwycięzców przewidzieliśmy nagrody - dodaje.

Dzisiejsza gra była zaadresowana do osób w wieku od 15 do 99 lat. Brały w niej udział drużyny składające się z 2 do 5 osób. W związku z dzikim charakterem największego elbląskiego parku organizatorzy radzili zaopatrzyć się w strój, który można pobrudzić.

- Do zadań, tych którzy wyruszyli na trasę, należało m.in. odpowiedzenie na pytania dotyczące różnych świętych i zapisanie właściwych odpowiedzi na kartce, którą otrzymali na starcie - tłumaczy Dorota, która prowadziła odprawę dla zawodników. - Były również łamigłówki, które wymagają nieco więcej kreatywności. Na odpowiedzi była przewidziana kolejna ze stron. Jeszcze osobną kategorią były zadania, które uczestnicy KGW otrzymywali od naszych "Bożych Ludzi" czekających na nich w zakamarkach lasu - wyjaśnia.

W czasie dzisiejszych zmagań przydatne były nie tylko umiejętność czytania mapy, dobra orientacja w terenie czy znajomość świętych. Okazuje się, że w leśnych ostępach przy takiej grze przydaje się również... telefon z czytnikiem kodów QR.

Po zakończeniu zmagań uczestnicy spotkali się na wspólnym ognisku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL