Nowy numer 15/2020 Archiwum

Stary Dzierzgoń. Droga Światła przejdź do galerii

W nabożeństwie Drogi Światła wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Kolejne stacje nabożeństwa Drogi Światła przypominają nam, komu Pan Jezus objawił się po zmartwychwstaniu. Wierni, którzy wyruszyli z kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Starym Dzierzgoniu, w czasie modlitwy wsłuchiwali się w rozważania nawiązujące do nauczania św. Jana Pawła II.

Po raz pierwszy nabożeństwo w parafii odbyło się w kwietniu 2014 roku. Było ono dziękczynieniem za kanonizację papieża Polaka.

- Kierujemy się wielką dumą i wdzięcznością Bogu za tak wielkiego rodaka, a dziś wielkiego orędownika w niebie - powiedział ks. kan. Antoni Myjak, proboszcz parafii. Zgromadzonym w świątyni uświadomił, że czasami trzeba odważyć się i publicznie dać świadectwo swojej wiary.

Droga Światła zapoczątkowana została we Włoszech w 1988 roku przez środowisko salezjańskie. Inspiracją do jej powstania były freski św. Kaliksta z katakumb w Rzymie. Przedstawiają one zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Przejście z ciemności do światła.

Droga Światła w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Starym Dzierzgoniu odbyła się po raz piąty.

 

« 1 »
Droga Światła

Foto Gość DODANE 26.04.2019 AKTUALIZACJA 26.04.2019

Droga Światła

oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama