Nowy numer 45/2019 Archiwum

(Prawie) jak w wojsku

Każde ze spotkań z namiestnikiem Chrystusa zmienia. Spotkanie tak bliskie zostaje w pamięci na zawsze.

Jak mówi, każde z tych i następnych spotkań zmieniało jego myślenie. – Utwierdzałem się w przekonaniu, że pragnę i muszę żyć tak jak papież – zapewnia. Nie inaczej było 6 czerwca 1999 roku, kiedy on, jako kleryk, został wyznaczony do posługi w asyście papieskiej. – Wraz z kolegą Arkadiuszem Borzyszkowskim, dziś księdzem, przynosiliśmy i odnosiliśmy Ojcu Świętemu klęcznik i nieśliśmy w procesji liturgicznej świece, czyli akolitki – mówi z dumą.

Spotkanie z Janem Pawłem II przeżywali indywidualnie, dostrzegając głębokie oddanie modlitwie i spokój papieża. – Wśród ludzi była wielka euforia, to było duchowe przeżycie. Wiedzieliśmy, że przyjedzie ktoś szczególny, kto chce coś ważnego przekazać naszej diecezji – kapłanom, wiernym. Oczekiwaliśmy tego. My jako diakoni mogliśmy spotkać osobę, która była dla nas przykładem, bo całe seminaryjne życie opierało się na pontyfikacie Jana Pawła II. Wczytywaliśmy się w jego słowa, poznawaliśmy jego nauczanie – wymienia ks. Mariusz.

Ksiądz Andrzej dzień sprzed 20 lat nazywa „pamiętnym i niepowtarzalnym”. – Było to ogromne błogosławieństwo zarówno dla mnie, jak i dla całej naszej młodej diecezji. Wyjątkowość tego czasu polegała na tym, że nie szliśmy tylko na spotkanie jakiejś wielkiej osoby, ale że Elbląg gościł samego następcę św. Piotra i że przez niego przemawiał do nas Bóg – podsumowuje.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama